Halkbank Spor Kulübü, Türkiye’ye yeni ve başarılı sporcular yetiştirmek, ülkemizde sporun gelişimine katkıda bulunmak hedefiyle 21 Temmuz 1983 tarihinde kuruldu. Mavi, kırmızı, beyaz renklere sahip kulübümüz, özellikle voleybol ve hentbolda yıllar boyunca Türk sporuna büyük katkılarda bulundu.

 

39 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Halkbank Spor Kulübü, amatör sporculara sunduğu destekle çok sayıda gencin Türk sporuna kazandırılmasını sağladı.

 

Kurulduğu yıllarda ağırlıklı olarak futbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösteren kulübümüz, 1990’lı yıllardan itibaren voleybol ve hentbol branşlarına yoğunlaştı. Voleybol ve hentbolda kısa sürede adını şampiyon takımlar arasına yazdıran Halkbank Spor Kulübü, bu alanlarda Türk spor tarihine geçen ulusal ve uluslararası pek çok zafere imza attı.

 

Türkiye Voleybol liglerinde en fazla şampiyon olan kulüplerden biri olan Halkbank Spor Kulübü, 1992 – 1996 yılları arasında 5 kez üst üste Türkiye Birinci Voleybol Ligi Şampiyonu, 2 kez de Türkiye Kupası Şampiyonu olarak tekrarlanması zor bir başarıya ulaştı.

 

Uluslararası arenada da adından söz ettiren Halkbank, kendi sahasında düzenlenen Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde ikinci olarak, Türkiye voleybol tarihinde ilk kez bu dereceye sahip olan takım unvanı kazandı. Ayrıca 2012-2013 sezonunda CEV Kupası kazanarak Avrupa başarılarına bir yenisini ekledi.

 

Hentbolda ise, 4 kez Türkiye Ligi şampiyonu, 1 kez Türkiye Kupası şampiyonu ve 3 kez de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonu olarak, Türk hentbolunun en önemli takımlarından biri olmuştur.