Başkan'ın Mesajı

 

Halkbank Spor Kulübü tüzüğünün ilk maddesinde, “Türk sporunun kalkındırılmasında ve sağlam karakterli sporcuların yetiştirilmesinde öncü ve yardımcı olmak” yazmaktadır.

 

Tüzüğün ikinci maddesi, “Yetenekli sporcuları bir çatı altında toplamak” der.

 

Kulübümüz 39 yıldır bu amaçlara uygun olarak faaliyet yürütmekte ve daha fazlasını da başarmaktadır.

 

39 yıldır ülkemizdeki çocukların spor yapması için yatırım yapan kulübümüz, spor yoluyla hayata kazandırdığı, beden ve ruh sağlığı kazandırdığı genç bireylerin gururunu yaşamaktadır.

 

Yetiştirici, koruyucu kimliği bulunan kulübümüz, aynı zamanda yarışmacı yönüyle de Türk spor tarihinde önemli başarılara imza atmış bir spor yuvasıdır.

 

Yaşayan kulüpler içinde erkek voleybolunda en fazla lig şampiyonluğu kazanan takım Halkbank’tır.

 

Erkek voleybolunda Şampiyonlar Ligi derecesi bulunan tek takım Halkbank Erkek Voleybol Takımı’dır. Erkekler CEV Kupası’nı müzesine kazandıran tek takım Halkbank’tır.

 

Bu anlamda da kulübümüz, Türkiye’yi başarı ve gururla temsil etmenin onurunu taşımaktadır.

 

Voleybol takımımız bu sezon başında titizlikle kurulmuş,  bilimsel yöntemlerle hazırlanarak sezona iyi bir giriş yapmıştır. Takımımızın lig ve Avrupa yürüyüşü kayıpsız devam etmektedir.

 

Efeler Ligi’nin  liderliğini yenilgisiz sürdüren Halkbank Erkek Voleybol Takımı sahada Halkbank ruhu ile yer almakta, aynı zamanda da fairplay ilkelerine uygun bir şekilde mücadele etmektedir.

 

Bu sezon CEV Challenge Kupası’nda finale yükselen ekibimizin, buraya kadar yenilgi almadan yükselmesi alkışlanacak bir başarıdır. Çocuklarımızın iki kupada da kupaları kazanacaklarına inancımız tamdır.

 

Halkbank ilkelerine uyan, sporun evrensel değerleri ve rakiplerine saygılı, içeride camiamızı, yurt dışında ülkemizi layıkıyla temsil edeceğine inandığımız takımımıza yürekten başarılar diliyorum.

 

Osman Arslan

Halkbank Spor Kulübü Başkanı