Halkbank Çeyrek Finalde

Halkbank Ankara: 3

Hebar Pazardzhik: 0

 

Salon: TVF Başkent Voleybol Salonu

Hakemler: Eldar Zulfugarov (Azerbaycan), Kaiser Chantal (Fransa)

Halkbank Ankara: Doğukan Ulu, Nimir Abdel-Aziz, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic, Micah Ma’a, Hicolas Bruno (Volkan Döne, Deniz İvgen, Aslan Ekşi, Oğuzhan Doğruluk)

Hebar Pazardzhik: Jacopo Massari, Nikolay NİKOLOV, Giolio Sabbi, Todor Aleksiev, Iliya Petkov, AlexanderTusch (Petar Karakashev, Martin Simeonov, Ivan Latunov, Dobomir Dimitrov, Trifon Lapkov, Teodor Salparov)

Setler: 25-22, 27-25, 25-19

Süre: 1.21 (26, 31, 24)

 

Şampiyonlar Ligi B Grubu’nun 6’ncı ve son maçında, Bulgaristan’ın Hebar Pazardzhik takımını 3-0 mağlup eden Halkbank, çeyrek finale yükseldi. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu (MVP) ödülünü, Halkbank’tan Nicolas Bruno kazandı. Grubunu lider bitiren, grupta oynadığı 6 maçın beşini arka arkaya kazanan Halkbank’ın çeyrek finaldeki rakibi, çeyrek final play-off maçlarının ardından belli olacak.

 

Maç sonunda çeyrek final biletini alan Halkbank’ta mutluluk hâkimdi. Karşılaşma sonrası maçla ilgili görüşlerini bildiren oyuncularımız mutluluklarını dile getirdi.

Maça dair açıklama yapan Micah Ma’a, çok mutlu olduklarını belirterek “ Büyük bir iş başardık ama esas işimiz şimdi başlıyor” dedi.

Deniz İvgen ise Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk tecrübesine dikkat çekerek, “İlk Şampiyonlar Ligi deneyimimdi ve gerçekten çok mutluyum, gururluyum” İfadelerini kullandı.

Maç sonrası açıklama yapan bir diğer oyuncumuz Nicolas Bruno da güzel bir başarı elde ettiklerini söyleyerek “Grup maçlarında büyük iş başardık, sevinçliyiz. Bundan sonrası için de umutluyuz” diye konuştu.

Emre Tayaz da maçla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: “Zor bir grupta, çok kıymetli rakiplerle mücadele ettik ve buradan birinci çıktık. Gruptaki rakiplerimize bundan sonrası için başarılar diliyorum.”

Bu önemli müsabaka sonrası maça dair duygularını ifade eden bir diğer oyuncumuz Marko Matic de açıklamalarında şunları kaydetti: “Zorlu bir süreçti, başaran biz olduk, çok mutluyuz. Bundan sonra daha fazla çalışıp yarı final ve final görmek istiyoruz.”

Diğer Haberler