Milli Takımlara Sporcu Yetiştiriyoruz

Kulübümüz, yarışmacı kadroların yanı sıra, alt yapı için de ayrı titizlikle yatırım yapmaktadır. Altyapılar da bilindiği gibi üst yapıları besleyen membadır.

Sezon boyunca yapılan çalışmalar sonucunda Midi Takımımız Ankara Birincisi, Küçük Erkek Takımı Ankara Dördüncüsü,

Yıldız Erkek Takımımız Ankara İkincisi, Genç Erkek Takımımız da Ankara Üçüncüsü olarak Türkiye şampiyonalarına katılma hakkı elde ettiler.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonalarında, Midi Erkekler Türkiye İkincisi, Yıldız Erkekler Türkiye Beşincisi, Genç Erkekler Türkiye Beşincisi; 2007 ve 2008 doğumlu sporcularımızdan oluşan Küçük Erkekler takımımız ise kendilerinden yaş kategorisi büyük sporcularla yarışarak grup müsabakalarında güzel maçlar oynayarak bizleri umutlandırdı.

Geleceğe umutla bakıyoruz

Halkbank Altyapılan Sorumlusu Tolga Kınık, sezonun değerlendirmesini yaparken, derecelerden bağımsız düşündüklerini ve geleceğe umutla baktıklarını söyledi.

Kulüp olarak her kategorideki milli takımlara oyuncu yetiştirmeye devam ettiklerini belirten Kınık, “Genç Takım Sporcularımızdan Yiğit Hamza Aslan, U18, U20 VE U22 Milli Takım kamplarına davet edilmiş, görev almıştır. Yıldız Erkek takımımız sporcularından 2006 doğumlu Berat Batın Mergen ile Alp Demir 18 Yaş Altı Milli Takım Kampına davet edilirken, Berkay Yavuz U22 Yaş Erkek Avrupa Şampiyonası Milli Takım kampına davet aldı.

Sporcularımız Yiğit Hamza Aslan, Metin Teközgen ve Nazmi Mert Bayoğlu, 19-27 Haziran tarihlerinde Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Liselerarası Dünya Şampiyonası müsabakalarında görev almaktadırlar” diyerek bilgi verdi.

Sporcu havuzu kuruldu

“Kulübümüz altyapısında ilk defa bu yıl uygulamaya geçtiğimiz sporcu havuzumuzda şu an belirlenen kriterler doğrultusunda aktif olarak 2010 -2013 doğumlu 85 erkek sporcumuz bulunuyor” diyen Kınık, “Her geçen gün sporcu havuzumuz büyüyor. Her yaş grubu kategorilerinde önümüzdeki senelerde de Milli Takımlarımıza ve A Takımıza daha çok sporcu yetiştireceğimizden eminiz” diye konuştu.

Azimle çalışacağız

Altyapı Sorumlusu Tolga Kınık, desteklerini her geçen gün artırarak sürdüren, Yönetim Kurulu Üyeleri, kulüp sorumluları, A Takım Sorumluları, personel ve sporcu ailelerine teşekkür ederken, “Önümüzdeki voleybol sezonunda daha büyük bir azimle çalışıp Halkbank kültürüne yakışan sporcular yetiştirerek Türk voleyboluna katkı yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Diğer Haberler