Halk’ın Efeleri gönüllerin şampiyonu

AXA Sigorta Efeler Ligi 2021-2022 sezonunu ikinci sırada tamamlayan Halkbank Erkek Voleybol Takımı şahane bir sezonu geride bıraktı.

Ligdeki 26 maçın 24’ün kazanıp son ikisini kaybettiğinde, yenilgiler sezon yorgunu kasların komutları dinlemediği döneme denk gelmişti.

Normal lig etabını açık ara ilk sırada bitirmeyi haftalar önce garantileyen Halk’ın Efeleri önümüzdeki sezon Türkiye’yi CEV Şampiyonlar Liginde temsil etme hakkı kazanıyordu.

Play-off yarı finalinde onca sakatlığa ve maç yoğunluğuna rağmen 1?0 geriden gelip Arkas Spor’u 2-1’le geçerek finale yükselerek kendine yakışır bir geri dönüş hikayesi yazıyordu.

Türk voleybolunda bir marka olan, Halkbank, Avrupa’da en başarılı Türk erkek takımı olan özelliğini bu sezon da korudu. Mavi-Beyazlı takımımız, önce Balkan Kupası’nda, ardından CEV Challenge Kupasında yarı finale kadar set vermeden geliyor, tek yenilgi ile Avrupa ikincisi oluyorduk.

Şampiyon kadro değil, şampiyon takım olarak mücadele eden Efelerimiz, kazansanız da kaybetseniz de Halkbank ailesine büyük heyecanlar yaşattınız. Türkiye’de voleybola büyük katkılar yapan Halk’ın Efeleri, gönüllerin şampiyonu oldunuz, teşekkür ederiz

Diğer Haberler