SERHAT COŞKUN

SMAÇ YÜKSEKLİĞİ

360

cm

BLOK YÜKSEKLİĞİ

345

cm

9

Serhat COŞKUN

Pozisyon

Pasör Çaprazı

Yaş

35

Boy

199

Doğum Yeri

Tokat

Serhat COŞKUN

Halkbank ilk geldiğinde yıl 2009’du. Türkiye’de birçok takımın yanı sıra Çin’in Tianjin ekibinin de formasını giydikten sonra bu yıl yuvaya döndü.

Kulübe gelmekteki temel etmen, hedefin her zaman kürsünün en üst basamağı olduğunu bilmesi. Daha profesyonel bir ortam olması da başka bir etmen. Tüm bu nedenlerle transfer görüşmeleri kısa sürmüş ve imzayı atmış Serhat.

 

 

Milli pasör çaprazımız, basketbolla başladığı -başarılı da olduğu- sporda yaşamında rotayı geçirdiği bir apandisit ameliyatı sonrasında voleybola döndürmüş

Voleybolda hızla adımlarla yükselirken bir rol model bulmamış ama her iyi voleybolcu ve başarılı sporcudan kendine örnekler çıkarmış. “Her efsane sporcu benim idolüm aslında” bilgisini veriyor.

 

 

Serhat da 2010-18 arasında çok daha kalite olduğuna inanlardan. Bunun nedenini de takım sayısının azlığı ve döviz kurlarının düşük olması ile açıklıyor.

Tecrübe abidesi çaprazımız milli takımımızın daha başarılı olacağına inanıyor.

“Dünya sıralamasında daha yukarılar ve olimpiyatlar neden almasın” diyor.

Serhat uzun yıllarını geçirdiği Ankara’yı seviyor. Milli yıldızımızın lakabı “Sehatco”, “Sebebini bilmiyorum ama belki Serhat Coşkun’un kısaltmasıdır” diye yorumluyor.

Disiplinli bir yaşamı var. Antrenman ve yemek saatine göre yapıyormuş planlarını, “Yemek benim için çok önemlidir. İyi beslenmek isterim.  Uzak Doğu mutfağını, deniz ürünlerini, barbeküde yapılan her şey sevdiğim yemeklerdir” bilgisini veriyor. 


Fotoğraflar Toplam Fotoğraf