OĞUZHAN DOĞRULUK

SMAÇ YÜKSEKLİĞİ

350

cm

BLOK YÜKSEKLİĞİ

340

cm

6

Oğuzhan
DOĞRULUK

Pozisyon

Smaçör

Yaş

24

Boy

198

Doğum Yeri

Kahramanmaraş

Oğuzhan DOĞRULUK

 

Oğuzhan Doğruluk, arkadaşlarının deyimi ile (Ozi) takımımıza 2022’de katıldı.

Ligin en başarılı smaçörleri arasında gösterilen sporcu takıma dahil olma sürecini anlatırken, “Halkbank’tan teklif geldiğini öğrendiğimde çok mutlu oldum. Takımın içindeki aile ortamının farkındaydım. O nedenle karar vermem zor olmadı” ifadelerini kullanıyor.

Halkbank’la ilgili olarak da “Türk voleybolundaki yeri belli, hedefleri her zaman büyük olan bir kulüp” fikrine sahip.

 

 

Başarılı oyuncumuz, Kahramanmaraş’ta Mustafa Atcı hocanın yönlendirmesi ile voleybola adım atmış ki, o adım Oğuzhan’ı Halkbank’a kadar getirmiş.

Türkiye’nin önemli kulüplerinde forma giyen oyuncumuzun rol modeli Cristian Savani.

Milli smaçörümüz en kısa zamanda milli takım formasına kavuşanlardan. Duygularını, “Milli bir sporcu olarak bu hissi tatmak nasip oldu kelimelerin yetersiz kalacağı bir mutluluk seviyesi” sözleriyle belirtiyor.

 

 

Oğuzhan, Türkiye’de voleybola ilginin günden güne arttığını söylüyor ve “Uluslararası alanda başarılar elde ettikçe daha da iyi seviyeye ulaşılacağını düşünüyorum” diyor.

Oğuzhan’a göre Türk voleybolu gün geçtikçe ileri gidiyor ve Ankara da bu konuda yapılan yatırım ve seyircisiyle ilgisiyle kendini gösteriyor.

Oğuzhan da günlük yaşantısını antrenman ve maç programlarına göre şekillendiriyor. Dostlarla kahve sohbeti vazgeçemediği bir günlük aktivite.


Fotoğraflar Toplam Fotoğraf