Tarihçe

Halkbank Spor Kulübü, Türkiye’ye yeni ve başarılı sporcular yetiştirme, ülkemizde sporun gelişimine katkıda bulunma hedefiyle 21 Temmuz 1983’te kuruldu. Kırmızı, mavi ve beyaz renklere sahip Kulüp, özellikle voleybol ve hentbolda yıllar boyunca Türk sporuna büyük katkılarda bulundu.

 

 

35 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Halkbank Spor Kulübü, amatör sporculara sunduğu destekle çok sayıda gencin Türk sporuna kazandırılmasına olanak sağladı. Kuruluş döneminde ağırlıklı olarak futbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösteren Kulüp, 1990’lı yılardan itibaren voleybol ve hentbol branşlarına yoğunlaştı. Voleybol ve hentbolda kısa sürede adını şampiyonlar arasına yazdıran Halkbank Spor Kulübü, bu alanlarda Türk spor tarihine geçen ulusal ve uluslararası pek çok zafere imza attı.

Türkiye Voleybol liglerinde en fazla şampiyon olan kulüplerden biri olan Halkbank Spor Kulübü, 1992 – 1996 yılları arasında 5 kez üst üste Türkiye Birinci Voleybol Ligi Şampiyonu, 2 kez de Türkiye Kupası Şampiyonu olarak tekrarlanması zor bir başarıya ulaştı. Ayrıca Hentbolda, 4 kez Türkiye Ligi şampiyonu, 1 kez Türkiye kupası şampiyonu ve 3 kez de Cumhurbaşkanlığı kupası şampiyonu olarak Türk hentbolunun en önemli takımlarından biri olmuştur.

Tarihçe