Bernardi: Çok hata yaptık

18-11-2015 23:10:00
image

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, Avusturya ekibi Hypo Tirol Innsbruck'a karşı çok hata yaptıklarını söyledi.

Bernardi, DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda, sahalarında 3-2 galip geldikleri maçın ardından yaptığı değerlendirmede, "Bu kadar çok hata yapmamıza rağmen maçı kazanmamız önemli. Maçtan çıkaracağımız dersler var" dedi.

Hataların sayısını düşürmeleri gerektiğini bir kez daha anladıklarını vurgulayan İtalyan antrenör, "Bu bizim seviyemiz değil, bu seviyede top oynamak bizim Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmamız için yeterli olmaz. Fakat olumlu tarafından bakarsak bugünkü maçı, bir oyuncuyla kazanmadık. Neredeyse takımın tamamı sahaya çıktı. Takım anlayışı içinde kazandık" diye konuştu.

Bazı bölümlerde seti alma şansını kaçırdıklarını anlatan Bernardi, 2'de 2 yaptıkları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Bernardi, gruptaki 3. maçlarında Rus Zenit Kazan'a konuk olacaklarını hatırlatarak, "Zenit Kazan karşısında çok daha iyi oynamalıyız. Atakta 16 direk hata yaparak öyle bir takıma karşı galip gelmemiz çok zor" ifadelerini kullandı.