Halkbank Avrupa’da puan avında

17-11-2015 10:20:00
image

Halkbank Avrupa’da puan avında

Türkiye’nin CEV DenizBank Şampiyonlar Ligindeki temsilcilerinden Halkbank, yer aldığı D Grubundaki ikinci maçında Avusturya’nın Hypo Tirol Innsbruck takımı ile Ankara’da yarın ’18 Kasım, Çarşamba) karşı karşıya gelecek. Başkent Voleybol Salonunda oynanacak karşılaşma saat 19:00’da başlayack. Müsabakayı Sırbistan Voleybol Federasyonu’ndan Ivan Lazarevic ve Yunanistan’dan Konstantinos Voudouris hakem ikilisi yönetecek.

D Grubunda ilk maçlar sonucunda oluşan puan durumu şöyle:

S   Takımlar                     O    G       M       AS       VS        P

1   Halkbank ANKARA      1     1        0       3          0          3

2   Zenit KAZAN                1     1        0       3          0          3

3   H.Tirol INNSBRUCK    1     0        1       0          3          0 

4   B.Budvanska Rivijera   1     0        1       0         3          0

 

Halkbank, üçüncü kez katıldığı Şampiyonlar Ligindeki ilk sezonunda Avrupa İkincisi olmuş, geçen yıl da şampiyon Zenit Kazan’a elenerek 6’lı play-off turunda şampiyonaya veda etmişti.

 

Kooy: Parola galibiyet

Halkbank’ın yeni oynucularından Dick Kooy, maça çıkarken tek amaçlarının galibiyet olacağını söyledi. Yetenekli ve üst düzey bir takım olduklarınının altını çizen Hollandalı yıldız; şehir, ülke ve Halkbank’ın kendilerine nitelikli olanaklar sunduğunu söyledi.

Dick Kooy şunları söyledi:

“Lig’e kısa bir süre ara verdik ve Hypo Tirol maçına odaklandık. Oynadığımız her maçı kazanmak gibi bir misyonumuz var. Bu kaliteli takım bir çok iyiyi başarabilir. Fakat biz, en azından dörtlü finale yükselmeyi bekliyoruz” diyerek hedeflerini söyledi.

 

Seyirciler kendilerin ibizden esirgemesin

Şampiyonlar Liginde Ankara seyircisi önüne ilk kez çıkacaklarını hatırlatan Kooy, Ankara’da oynamak çok güzel. Güzel bir salonumuz var. Bu salonda seyircilerimizin önünde oynamaktan onur duyuyoruz. Yeteneklerimizi onlara göstermek zorundayız. O nedenle sahada her şeyimizi vereceğiz. Yeker ki onlar da kendilerini bizden esirgemesinler” diyerek sözlerini tamamladı.