Halkbank’ta teknik heyet memnun

06-11-2015 10:20:00
image

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başlamalarının memnuniyet verici olduğuru söyledi. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Lorenzo Bernardi şunları söyledi:

“Oyunun genelinden memnunum, sadece üçüncü setin başında bazı oyuncularımızın performansı beni tatmin etmedi. Tüm oyuncularımızın aynı şeyi düşünmesi lazım, gelişmemizin tek bir yolu var o da çalışmak…”

Hedeflerinin yüksek olduğunu vurgulayan Bernardi,

“Diğer takımları küçümsemek için söylemiyorum ama Halkbank ve Karadağ takımlarının Şampiyonlar Lİgindeki hedefleri çok farklı. Bizim gibi hedefi yüksek olan bir takımın da yapabileceği tek şey, daha çok çalışmak. Maçın üçüncü setininm başında ortaya çıkan tablo, teknik ya da taktik bir hatadan kaynaklanmadı. Tamamen takımın motivasyonun düşmesindendi. Bu maçtan hem olumlu hem olumsuz geri dönüşlerle, almamız gerekenleri aldık. Motivasyon düşüşü olumsuz, 6-7 sayı geriye düştükten sonra tekrar takım olup üstün gelebilmek olumlu bir dönüştü” diye konuştu.

Şampiyonlar Ligindeki her maçın çok önemli olduğunu ve tüm maçları kazanmak istediklerini anlatan Bernardi, “Maçı kazanma şekli ve maçın önemini anlamak, maça hazırlık, sete giriş, bunların düşmemesi gerek. Kuvvetli takımlara karşı oynarken bu tür mental düşüşlerin olacağını düşünmüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.  

 

Genel menajer Ahmet Kavaz

 

Kulüp genel menajeri Ahmet Kavaz da lige galibiyetle başladıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Hiçbir maç oynamadan kazanılmaz. Şampiyonlar Ligi'nde zayıf takım, kuvvetli takım diye bir ayırım yapamazsınız" dedi.  

Son 3 sezondur Şampiyonlar Liginde yer aldıklarını kaydeden Kavaz, hem banka hem de kulüp yönetim kurullarının, Türk sporuna yaptıkları katkıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin en yetenekli genç oyuncularını transfer ettik. Bunlar gelecek yıllarda milli takımın en iyi oyuncuları olacaktır. Avrupa'nın belki fiziksel olarak değil ama oyuncu kalitesi olarak en kaliteli takımlarından birisiyiz. Eskiden biz menajerlere, oyunculara gidiyorduk. Artık oyuncular bizim takımı istiyor. Tek eksiğimiz var o da salon. En kısa zamanda bu eksiğin giderileceğini düşünüyorum.”