Halkbank Süper Sınavda

26-10-2015 18:33:00
image


Voleybolda sezonun en büyük kupası erkeklerde yarın Bursa’da sahibini bulacak.

2015 Spor Toto Şampiyonlar Kupası’nda son lig şampiyonu Arkas Spor ile son Türkiye Kupası şampiyonu Halkbank, yarın (27 Ekim) saat 18.30’da Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda sezonun ilk kupasını alabilmek için ter dökecekler.

Final maçı öncesinde Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Mustafa Ekşi, Arkas Spor antrenörü Glenn Hoag, kaptan João Paulo Bravo ve Halkbank antrenörü Lorenzo Bernardi ile kaptan Ulaş Kıyak, TVF Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda yapılan toplantıda  bir araya gelerek, kupa ile ilgili değerlendirmede bulundular.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanvekili Mustafa Ekşi, her iki takıma başarılı diledi. Mustafa Ekşi yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Lig şampiyonu Arkas Spor ile Türkiye Kupası Şampiyonu Halkbank arasında Spor Toto Şampiyonlar Kupası maçı yarın saat 18.30’da Bursa’da oynanacak. Federasyon olarak Bursa’yı seçmemizin sebebi voleybolun bu kentteki uzun yıllar süren gelişimi ve zaman zaman Milli Takımlarımızın maçlarını burada oynatmayı planlamamızdır. Bursalı voleybol severlerin Türkiye’nin iki güzide takımını desteklemek için tribünleri dolduracağına inanıyoruz. Türkiye Voleybol Federasyonu olarak sponsorumuz Spor Toto Teşkilatına, voleybola ve bu finale verdikleri tüm katkılardan dolayı teşekkür ederiz”.

TVF Başkanvekili Mustafa Ekşi konuşmasının son bölümünde iki takımın antrenörleri nezdinde ülkemizde görev yapan tüm antrenörlere seslenerek, “Türkiye liglerinde son yıllarda hem antrenör, hem de sporcu olarak yabancı ülkelerin değerli isimleri görev alıyor. Türk voleyboluna katkı yapan tüm antrenör ve oyunculara teşekkür ediyoruz. Antrenörlerden isteğimiz gelişim gösteren genç Türk oyunculara maçlarda daha fazla forma şansı vermeleridir” diyerek konuşmasını noktaladı.

 

BRAVO: KALİTELİ MAÇ OLACAK

Arkas Kaptanı João Paulo Bravo, “Uluslararası maçlardan dönen çok oyuncu olması nedeniyle çok iyi bir hazırlık dönemi geçiremedik. Türkiye’ye 1 hafta önce gelebildim. Ancak bu önemli maça takım olarak hazırız.” dedi.

 

HOAG: ÇOK GENÇ OYUNCUMUZ VAR

 “Arkas olarak çok sayıda genç oyuncuya sahibiz. Bizim gelecek için planlarımız var. Ancak yarın çok güzel, heyecanlı, çekişmeli bir maç olacak. Halkbank’a başarılar diliyorum. Hafta sonu oynadığımız maçlar daha ilk haftadan Türkiye liginin ne denli zor geçeceğini hepimize gösterdi.”

 

ULAŞ KIYAK: FİNALE HAZIRIZ

Halkbank Kaptanı Ulaş Kıyak: Spor Toto Şampiyonlar Kupası bu yıl Avrupa ve Dünya Kupası maçları nedeniyle ligin başlamasından 1 hafta sonra oynanacak. Ülkelerinde forma giyen milli oyuncular nedeniyle hazırlıklar sıkıntılı oldu. Lig başladı. Kupayı müzemize götürmek için iyi oynamamız gerektiğine inanıyoruz. Kaliteli bir maç olacak.”

 

LORENZO BERNARDİ: ÖNEMLİ BİR SINAV

“Öncelikle Arkas’ı katıldığı Kuzey Avrupa Osaka Kupası’nda birinci olduğu için kutluyorum. İki takımda kadrolar açısından yeniyiz. Sezonun başlangıcında çok önemli bir maç. Biz kazanmak için hazırız. İyi oynayıp sezonun ilk kupasını müzemize götürmek istiyoruz. Rakibimize başarı diliyorum.”

 

Arkas Spor ve Halkbank takımları arasında oynanacak 2015 Spor Toto Şampiyonlar Kupası Finali yarın (27 Ekim) 18.30’da TVF Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanacak ve NTV Spor’dan canlı yayınlanacak.