Uluslararası Ersin Uysal Turnuvası Başlıyor

08-10-2015 15:00:00
image

Uluslararası Ersin Uysal Voleybol Turnuvası, yarın (9 Ekim, Cuma) Ankara'da başlayacak.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek turnuvaya, Halkbank ve Ziraat Bankası'nın yanı sıra İran'ın Matin Varamin ile İtalyan Monza Volley takımları katılacak. 11 Ekim’de sona erecek turnuva tarihlerindeki maçlara, TVF Başkent Salonu ev sahipliği yapacak. 

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Kerem Öncel, TSYD Ankara Şubesi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında, turnuvada 4 seçkin takımın mücadele edeceğini belirterek, "Böyle seçkin bir turnuvaya, kısa yaşamına bir çok şeyi sığdıran Ersin Uysal'ın adını vermemiz kaçınılmazdı. Çok genç yaşta yitirdik, ve unutmadık" dedi. 

Ankara'nın marka değerinin yükselmesi için çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Öncel, turnuvanın bu amaca hizmet edeceğini dile getirdi.

 

Bernardi: Turnuvayı önemsiyoruz

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, turnuvada çok güçlü takımlarla oynama fırsatı bulacaklarını belirterek, "Ziraat Bankası Türk liginin çok güçlü takımlarından. İran, son yıllarda dünya çapında voleybol oynanan bir ülke haline geldi. Monza Volley, dünyanın en iyi voleybol oynanan ülkelerinden İtalya'nın takımı. Turnuvanın kalitesi, takımların kalitesiyle eşdeğer olacaktır" diye konuştu.

Turnuvaya tam kadro katılamayacaklarını kaydeden Bernardi, "Tam kadro değiliz ancak bu, turnuvayı en iyi şekilde değerlendirmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ziraat Bankası Antrenörü Fernando Munoz Benitez turnuvanın, lig öncesi iyi bir hazırlık olacağını vurgulayarak, "Teknik açıdan yüksek kalitede maçlar olacak. Günlük antrenmanlarımızın karşılığını test etme olanağı bulacağız" ifadelerini kullandı.

 

Torkashvand: Mutluyuz

Turnuvada yer alan İran'ın Martin Varamin takımının antrenörü Mohammad Torkashvand, turnuvaya davet edilmekten duydukları mutluluğu dile getirerek çok özel maçlar olacağını söyledi. 

 

Uluslararası Ersin Uysal Voleybol Turnuvası'nın maç programı şöyle:

9 Ekim Cuma:

16:00 Halkbank-Monza Volley

18:00 Ziraat Bankası-Matin Varamin

10 Ekim Cumartesi:

13:00 Halkbank-Matin Varamin

15:00 Ziraat Bankası-Monza Volley

11 Ekim Pazar:

13:00 Monza Volley-Matin Varamin

15:00 Halkbank-Ziraat Bankası