Hedefimiz final-four

03-07-2015 13:10:00
image

Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, 2015-2016 sezonu Şampiyonlar Ligi kuralarını değerlendirdi.

Kura sonucunda Avusturya’dan Hypo Tirol INNSBRUCK, Karadağ’dan Budvanska Rivijera ve Rusya’dan son şampiyon Zenit Kazan takımları ile eşleştiklerini hazırlatan Başkan Süleymanoğlu şu görüşleri bildirdi:

“Gruptaki rakiplerimizden Zenit Kazan son senenin şampiyonu. Ne kadar güçlü olduklarını kupayı kazanarak gösterdiler. Geçtiğimiz yıl 6’lı play-off serisinde karşılaşmış ve elimizde kaçırmıştık. Bu sene gruplarda rakip olduk. Oynayacağımız iki maçın da final niteliğinde olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Avusturya temsilcisi Triol İnnsburck ile de daha önce ğruplarda eşleştik. Avusturya’nın en önemli temsilcisi. Diğer rakibimiz Budvanska da önemli bir ekolden geliyor. İnatçı ve sahada rakiplerine zorluklar çıkaran bir takım.”

Buna karşılık Halkbank’ın da Türkiye’nin en güçlü voleybol temsilcilerinden olduğunu hatırlatan Başkan Selahattin Süleymanoğlu, “Rakiplerimizin kim olduğu aslında bizi çok ilgilendirmiyor. Biz kendi oyunumuzu ve gücümüzü sahaya yansıttığımızda her takımı geçecek kapasiteye sahibiz. Yeni kadromuzla daha da güçlendik. Hedefimiz gruptan çıkmak değil, final-four. Çünkü Halkbank her zaman en iyiyi hedefler. Şampiyonlar Liginde mücadele eden, ülkemizi temsil eden tüm Türk takımlarına başarılar diliyorum” diye konuştu.