Halkbank, plajda Türkiye’nin gururu oldu

21-05-2015 15:20:00
image

Halkbank Spor Kulübü oyuncularından oluşan Plaj Voleybolu Erkek Milli Takımı, İsviçre’de elde ettiği derece ile Türkiye’nin gururu oldu.

FIVB (Uluslararası Voleybol Federasyonu) tarafından, İsviçre’nin Luzern kentinde düzenlenen FIVB Luzern Open Plaj Voleybolu Turnuvasında yarı finale yükselen, ardından da İsviçre temsilcileri Nico Beeler-Alexei Strasser’ı 21-18, 18-21 ve 15-4’lük setlerle 2-1 mağlup eden Volkan Göğtepe-Murat Giginoğlu ikilisi bronz madalya kazandı.

Türkiye Plaj Voleybolu tarihinde ilk olan bu dereceyi değerlendiren Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu Murat-Volkan ikilisinin herşeyden önce bir Türk olarak kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Milli ikiliye sonraki aşamalarda da çok güvendiklerini dile getiren Süleymanoğlu, “Rio yolunda önlerinin açık olduğunu biliyorum. Önlerindeki grand slam turnuvalarında ilk 10 sıradan aşağı düşmemeleri halinde bile olimpiyata giden ilk plaj voleybolu takımı Halkbank sporcularından oluşacak. Bunun gururunu ayrıca yaşıyoruz. Halkbank’ın Türk voleyboluna yaptığı katkılar artarak devam edecektir” diyerek düşüncelerini aktardı.