Halkın 6. Kupa gururu

03-04-2015 11:30:00
image

Halkın 6. Kupa gururu

Ankara’nın kupa koleksiyoncusu Halkbank, bunlara bir yenisini de ekledi ve Bursa’da yapılan Süper Kupa finallerinde birinci geldi. Böylece hem Türkiye Kupası (Şimdiki adı Süper Kupa) üstü üste üçüncü kez olmak üzere 6.kere başkent ekibinin müzesine oturmuş oldu hem de yenilmezlik sayısı 27’ye çıktı.

 

Antrenör Lorenzo Bernardi, kazanılan kupanın kendilerine duydukları güveni biraz daha artırdığını dile getirdi. Tüm takımın inandığını ve tam bir birlik içinde hareket ettiğini anlatan Antrenör Bernardi, “Gerçekten güçlü rakiplere karşı oynadık. Günümüz voleybolunda hiç bir şey kolay olmuyor, üstelik bu kadar sakat oyuncunuz varken… Zor oldu, mutluyuz, inançlıyız. Bununla birlikte, Süper Kupa şampiyonluğunun mutluluğunu yaşamayı lig sonuna erteledik. Şimdi aklımızda play-off serisi ilk maçında karşılaşacağımız Beşiktaş var. İstanbul’da zor bir karşılaşma bizi bekliyor, şu anda en önemli konu bu” diye görüş bildirdi.

 

Sıra lig kupasında

Kazanılan kupa ile ilgili olarak görüş açıklayan Kaptan Nuri Şahin de bileklerinin hakkı ile kazandıklarına vurgu yaptı. Tecrübeli oyuncu, “Müthiş bir tempoda gidiyoruz. Bu, takım olabilmenin bir sonucu. Finaldeki 3-0’lık skor kimseyi yanıltmasın, her anında hırs, mücadele ve çekişme vardı ve zordub Şimdi sıra Şampiyonluk Kupası’nı Ankara’ya getirmede” diye konuştu.

 

Diğer oyuncuların görüşleri ise şöyle:

Resul Tekeli: Sakatlığım nedeniyle arzu ettiğim katkıyı yapamadım. Buna üzülüyor kazanılan kupaya çok seviniyorum.

Emre Batur: Biz bir takımız. Kimin oynadığına bakmıyor. Sonuca endekseliyor ve kupaları kazanıyoruz. İnşallah darısı Lig Şampiyonluğuna.

Michal Kubiak: Bu sonuç, takımın çok daha önemli işler yapacağının küçük bir göstergesi. Hedefimizde lig şampiyonluğu var.

Turgay Doğan: Sahada savaştık ve kazandık. İNşallah lig kupası da böyle gelir.

Marcin Mozdzonek: Güçlü takımlarla savaştık. Kazandığımız için çok mutluyuz.

Abdullah Çam: Biz gençler, her geçen gün öğreniyor ve elde edilen başarılarla mutlu oluyoruz.

Faik Samed Güneş: Halkbank’ın bir parçası olmak gerçekten gurur veriyor. Süper Kupa, diğerlerinin habercisi.

Gökhan Çatal: Kazandığımız için gururlu ve mutluyuz.

Tsvetan Sokolov: Tıpkı ikiz kızlarım gibi çifte mutluluk yaşıyorum. Halkbank’ta oynamak bir ayrıcalık.

Can Ayvazoğlu: Birlikte neler yapabileceğimizin bir göstergesi, mutluyuz.

Ulaş Kıyak: İyi oynayıp kazandık, mutluyuz.

Osmany Juantorena: Bildiğiniz gibi sakatlığım nedeniyle sahada olamadım. Maçın her anını onlarla birlikte yaşadım. Hepsini kutluyorum.

Esko Mikko: Tribünde oturmak sahada mücadele etmekten daha zor. Biz bir takımız ve kazanıyoruz. Bundan güzel ne olabilir ki!..