Balkan Şampiyonuyuz

13-09-2020 21:10:00
image

Balkan Kupası’nda ilk maçta 3-0 mağlup ettiğimiz Kosova temsilcisi K.V. Ferizaj takımını ikinci maçta da 25-10, 25-10 ve 25-10’luk setlerle 3-0 mağlup ederek 2020 Balkan Şampiyonu olduk. Takımımıza şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim ederken, ikinci olan K.V. Ferizaj takımına plaketini Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Hüseyin Zeybek takdim etti.

Baş Antrenörümüz Sayın Taner Atik duygularını şöyle ifade etti:

“Halkbank Spor Kulübü olarak, oynadığımız iki maçı da kazanarak Balkan Şampiyonu olduğumuz için çok mutluyum. Bu kupayı öncelikle Genel Müdürümüz ve Kulüp Başkanımız Sayın Osman Arslan, bankamızın Yönetim Kurulu üyeleri ile kulübümüzün değerli Yönetim Kurulu üyelerine armağan ediyoruz.

Biz, tüm rakiplerimize olduğu gibi Ferizaj’a da saygı duyup, hazırlıklarımızı en ciddi şekilde yaptık. Bankamızın ve kulübümüzün geçmişine, tarihine yakışır bir sonuç elde etmek istiyorduk. Sonunda da iki maçı kazanıp kupayı müzemize götürme hakkı elde ettik. Halkbank’ın yeri her zaman Avrupa’dır. Kupayı kazanarak kulübümüzü, bankamızı ve Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme hakkı kazandık. Bundan da son derece mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Fatih Eren Uğur
Oyuncu

“Sezona Balkan Kupası ile başlıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Böylelikle, Avrupa ile aramızdaki engeli aştık. Artık Challenge Kupası’nda mücadele edeceğiz. Orada da camiamızı ve Halkbank kültürünü en iyi şekilde temsil edip bir Avrupa Kupası daha kazanmak adına sahada var gücümüzle mücadele edeceğiz. Tüm takımı kutluyor, uluslararası alanda kazandığımız bu kupayı sağlık çalışanlarımıza armağan ediyorum."