Halkbank dörtlü final aşkına

09-03-2015 15:00:00
image

Halkbank dörtlü final aşkına

Türkiye’yi Şampiyonlar Liginde temsil eden tek erkek Türk takımı Halkbank, olmak ya da olmamak maçına çıkacak. Maç skoru dörtlü finel yükselecek takımı belirleyecek.

CEV DenizBank Erkekler Şampiyonlar Ligi 6’lı playoff turunda Rusya’nın güçlü temsilcisi Zenit Kazan’la eşleşen başkent ekibi, 3-0 kaybettiği ilk maçın rövanşını 11 Mart Çarşamba günü Ankara’da oynayacak. Başkent Voleybol Salonundaki maçın başlama saati 19:00.

Karşılaşmanın hakemleri Macaristan Voleybol Federasyonundan Laszlo Adler ile Finlandiya’dan Pasi Hakkarainen.

Müsabakanın 3-0 veya 3-1 Halkbank’ın galibiyetiyle sonuçlanması durumunda turu Berlin’de oynanacak dörtlü finale kalan tarafı altın set belirleyecek. 3-2 ve 2-3’lük skorlar Zenit Kazan’a yarayacak.

 

Milli maç gibi!

Müsabaka ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan genç yıldız Burutay Subaşı, Ankara seyircisine salona gelmeleri için davet yaptı.

Bu müsabakanın bir milli maç hüviyetine büründüğünü dile getiren Subaşı, “Onlara çok ihtiyacımız var. Kazan’da Rus taraftarlar üzerimizide müthiş bir baskı oluşturdu. Aynı baskıyı veya daha fazlasını Ankara’dan bekliyoruz, onlara güveniyoruz” diye konuştu.

Takımın deneyimli isimlerinden Resul Tekeli ise sporda her türlü skorun alınabileceğini dile getirdi. İlk maçta aldıkları yenilgiyi unuttuklarını, kafalarında galibiyete inanç ve umuttan başka bir düşünce olmadığını dile getiren Resul Tekeli, “Tek ihtiyacımız taraftar desteği. Onların, Belgorod maçında olduğu gibi Zenit maçında da bize büyük destek vereceklerine inanıyoruz” dedi.