Halkbank Tur Peşinde

16-02-2015 11:30:00
image

Halkbank 6’lı playoff için

Halkbank, Şampiyonlar Ligi 12’li playoff turu ikinci maçında yarın (17 Şubat, Salı) Belogorie BELGOROD takımı ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.

Sports Palace Cosmos BELGOROD Spor Salonunda oynanacak müsabaka yerel TSİ 18:00’de başlayacak. Mücadeleyi Catalin Paul Alexf Szabo (Romanya) ve Karin Zahorcova (Çek Cumhuriyeti) hakem ikilisi yönetecek.

Karşılaşmayı Belogorie BELGOROD'un 3-0 ve 3-1 kazanması halinde altın set oynanacak. 3-2 ve 2-3'lük skorlar Halkbank'ı bir üst tura çıkartacak.

Karşılaşma NTV Spor’dan naklen yayınlanacak.

 

Ayaklarımız yere basıyor

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, Belogorie BELGOROD maçına ayakları yere basarak çıkacaklarını söyledi.

Türk voleybolu uçun de büyük önemm taşıyan karşılaşma hakkında değerlendirkqmelerde bulunan Bernardi şunları kaydetti:

“Evet, Belgorod gibi bir takımı Ankara’da üstelik de iyi bir oyundan sonra yenerek avantajlı bir sonuç elde ettik. Hafta sonunda da ikinci sıradaki Arkas Spor’u net bir oyunun ardından 3-0’la geçtik. Bütün bunlar bizim nasıl bir takım olduğumuzu gösterir. Ancak bizi bulutların üzerine, hayal alemine taşımaz. Ayaklarımız yere basıyor. Oynayacağımız maçın zorluğunun farkındayız. Çok ciddi hazırlandık. Bu ciddiyeti sahada da göstereceğiz. Amacımız tatmin edici bir sonuçla turu geçmektir.”

Ankara’da sadece maç kazanmadıklarını, tecrübe de edindiklerini dile getiren Lorenzo Bernardi, “Bu müsabaka, rakibimizin ne kadar iyi bir takım olduğunu bir kez daha gösterdi. Burada taraftarlarını da arkalarına alıp saldıracaklarını tahmin ediyoruz. Ancak, sahada bize yaşatacakları zorlukara karşı tedbirlerimizi de almış durumdayız. Tarihi bir sonuç ve turla Ankara’ya dönmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.