Biz mücadeleye hazırız

08-01-2015 11:00:00
image

Biz mücadeleye hazırız

Lig lideri Halkbank sezonun ikinci yarısına hazır.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Lorenzo Bernardi, ikinci devrenin çok çetin geçeceğini işaret ederek, “Biz bu sert mücadeleye hazırız” dedi.

Sezonun ikinci bölümünü değerlendiren Bernardi, “Ligin en önemli etabına gireceğiz. Bizim için bir çok sorunun yanıtı bu evrede verilecek. Örneğin, Şampiyonlar Liginde 12’li play-off turunda hangi takımla karşılaşacağımız, Türkiye Kupasında bir sonraki rakibimizin kim olacağı, lig play-off’unda hangi pozisyonda yer alacağımız önümüzdeki günlerde belli olacak. Bütün bunlar, aynı zamanda büyük bir mücadele gücü ve efor gerektirecek. Her maç için ayrı ayrı savaşmamız gerekecek. Söylemeliyim ki, bizde bu güç var ve biz bu sert mücadele için hazırız” diye konuştu.

Devre arası tatilini kısa tuttuklarını ve hazırlıklara erken başladıklarını ifade eden Bernardi, herşeye sıfırdan başlayacaklarının altını çizerek, “İşimizi çok ciddiye almak zorundayız. Bulunduğumuz yerleri yeterli görür ve çalışmazsak zirveden düşeceğimizin bilincindeyiz. O nedenle iyi çalışıyor, bütün kulvarlarda şampiyonluk hedefliyoruz” diye konuştu.