Halkbank’ın Yıldızları antrenör oluyor

29-08-2018 11:26:00
image

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından düzenlenen Dördüncü Kademe Antrenör Kursu Ankara Volley Hotel’de başladı. 7 Eylül’e kadar devam edecek kursa, Türk voleybolunun efsane isimleri katılıyor. Efeler Voleybol Ligi’nin son şampiyonu Halkbank’ın iki faal oyuncusu da dördüncü kademe antrenör belgesine sahip olmak için kurstaki yerlerini aldı.

Halkbank altyapısından yetişen Faik Samed Güneş ve uzun yıllardır Mavi-Beyazlı formaya hizmet eden Hasan Yeşilbudak kazandıkları deneyimleri antrenör diploması ile taçlandırmak istediklerini dile getirdiler.

 

Motivasyonumuz tam

Yılların tecrübesine sahip libero Hasan Yeşilbudak düşüncelerini açıklarken, “Federasyon’un sunduğu bu imkandan yararlanmak istedik. Benim için çok verimli olacağına inanıyorum. Kendimi bir başka iş yaparken düşünemiyorum. İleride antrenör olarak da Türk voleyboluna katkı yapmak isterim” diye konuştu.

Kursta Türk voleybolunun çok önemli yıldızları ile bir arada bulunmanın motivasyonun artıracağına ifade eden Halkbank orta oyuncusu Faik Samed Güneş şu görüşleri paylaştı:

“Kadın voleyboluna ‘Beyaz ‘Gölge’ etkisi yapan 2003 Avrupa İkincisi Bayan Voleybol Takımı oyuncularının büyük bölümü burada. Sayın Bahar Mert’in de aralarında yer aldığı takım bu dereceyi yaparken ben henüz 10 yaşındaydım. Bu da bana ayrı bir heyecan veriyor. Kursa açanlara ve bize gerekli kolaylığı sağlayan Halkbank Spor Kulübü’ne teşekkür ediyorum.”