Halkbank Bayan altyapıları çalışmalarını sürdürüyor

20-08-2018 12:01:00
image

Halkbank Bayan altyapı takımları 2018-2019 sezonunun hazırlıklarını sürdürüyor.

2018-2019 sezonunda 1, Lig, Genç Kız, Yıldız Kız, Küçük Kız, Midi, Mini Kız kategorilerinde yarışacak Bayan Altyapı takımları açıt alanda oksijen depolarken, salonda da teknik hazırlıklar yapıyor. 

Yıldız ve genç ağırlıklı bir jenerasyonla İkinci Lig’den, Birinci Lig’e yükselmeyi başaran takım, hem ligde kalmak, hem de Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek A Takım’a oyuncu kazandırmak amacıyla çalışmalarını 20 Temmuz’dan bu yana sürdürüyor.

Halkbank Bayan Altyapılar Sorumlusu Büşra Yamaç Dikmen hazırlıklarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Altyapımızda tüm kategorilerde 90 lisanslı ve 140 voleybol okulu sporcusu yer alıyor. Birbirini takip eden iki kategori kuralı sebebiyle Birinci Lig kadromuz neredeyse tümü genç takımımızı oluşturacak şekilde kuruldu.

Geçen yıl Ankara finali oynama başarısı gösteren ve Ankara İl Birincisi birincisi olan küçük takımımız, bu yıl Yıldız Takımımızı oluşturacak. Halkbank, sürdürülebilir başarının için programlı bir sistematikle oyuncu üretimi yaparak geleceğin takımlarını oluşturuyor. Bu yıl da tüm kategorilerde camiamızın yüzünü güldürmeyi hedefliyoruz.”