İyi Oynamadan Kazandık

27-12-2017 13:35:00
image

Şampiyonlar Ligindeki ikinci maçıda Yunanistan’ın PAOK Selanik takımını mağlup ederek üç puanla tanışan Halkbank’ta oyunculara verilen izin sona erdi.

Geride kalan periyodu değerlendiren Başantrenör Slobodan Kovac, devre arasını Türkiye Kupası’nı kazanıp Şampiyonlar Liginde yol alarak kapattıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Şanlıurfa’da yapılan Türkiye Kupası finallerinde yorucu bir maç trafiği yaşadıklarını ancak kupa kaldırdıklarını anımsatan Kovac PAOK maçı ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Daha önce iyi oynayan takım kazanır görüşünü dile getirmiştim. Biz bu maçta iyi oynamadan kazandık. Çünkü yorgunduk. Takım olarak yorgun olduğumuz gibi, pasör çaprazımız Hernandez doğru dürüst antrenman yapmadan dört maç oynadı ve o da çok yorgundu.”

Yeni yılla birlikte önemli bir viraja gireceklerini dile getiren deneyimli antrenör, “Lig yeniden başlayacak. Şampiyonlar Liginde de önemli sınavlara çıkacağız. Bize düşen, dinlendikten sonra takım olarak kenetlenip hatalarımızı en aza indirerek başarılı olmaktır. Çünkü bu kulüp sahada kazanacağımız başarıları hakediyor” diyerek sözlerini tamamladı.