Şampiyonlardan Anadolu Ajansı’na ziyaret

06-05-2017 12:30:00
image

Şampiyonlardan Anadolu Ajansı’na ziyaret

 

Efeler Voleybol Liginde şampiyonluğa ulaşan Halkbank'ta teknik ekip ve oyuncular, Şampiyonluk Kupası ile kupayla Anadolu Ajansı’nı ziyaret etti. 

Şampiyonluk kupasını Anadolu Ajansı’na getiren Mavi-Beyazlı ekip, hem şampiyonluğu hem de takımın tecrübeli pasörü Mustafa Ramazanoğlu'nun doğum gününü, burada pasta keserek kutladı.  

AA mikrofonuna sezonu değerlendiren yardımcı antrenörü Taner Atik, sezona, milli takımda forma giyen oyunculardan yoksun başladıklarını belirterek, "Bu da sezon başında aldığımız sonuçlara doğrudan yansıdı. Voleybol bir takım sporu ve uyum sağlanmadığı zaman istenen oyunu sergileyemiyorsunuz. Milli oyuncularımız geldikten 3 gün sonra müsabaka oynamaya başladık ve 1 hafta içinde 3 maç yaptık. Sezonu puan kayıplarıyla açmış olduk. Bu adaptasyon sorunu da bizim ilk yarıyı 7. sırada tamamlamamıza neden oldu” dedi.  

Elde olmayan nedenlerle sezon ortasında antrenör değişikliğine gittiklerini kaydeden Atik, “Bu yeni kan, takıma yaradı, adaptasyon sorunu ortadan kalktı ve Türkiye Kupası'nda final oynadık. Arkasından ligde 11 maçta 10 galibiyet aldık ve 2. yarıyı 2. sırada bitirdik. Play-off'ta Ankara seyircisi muhteşem desteğiyle salonları doldurdu ve çok güzel bir atmosfer içinde rakiplerimizi eledik. Arkas Spor ile girdiğimiz final mücadelesini kazanarak şampiyonluğa ulaştık.” ifadelerini kullandı.  

 

Yönetimin katkısı büyük

CEV Şampiyonlar Ligi'ni de de değerlendiren Atik, “Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarının çoğunluğu, adaptasyon sorunu yaşadığımız ilk yarıya denk geldi. Sezon başında yaşadığımız sıkıntılar Şampiyonlar Ligi’ni de doğrudan etkiledi. Eğer bu adaptasyon sorununu daha kısa sürede çözmüş olsaydık orada da iyi bir  noktaya varabilirdik.” şeklinde konuştu.

Takımın başarısında kulüp yönetiminin büyük emeği ve katkısı olduğunu vurgulayan Atik, şöyle devam etti:

"Selahattin Süleymanoğlu yaklaşık 10 yıldır kulübün başkanlığını yapıyor. Kendisi, bizimle her anı gönülden yaşayan bir başkan ve dolayısıyla takım sporlarında, özellikle sezona 5-6 oyuncusundan yoksun başlayan takımların sıkıntılar ve adaptasyon sorunu yaşayabileceğini, bu sorunların takımın sezona iyi başlayamamasına neden olabileceğini, en az bizim kadar iyi bilen bir başkan. Biz ilk yarıyı 7. sırada tamamladığımızda takımla bir toplantı yapmış ve bize, 'Arkadaşlar, ilk yarıyı ligi kaçıncı sırada bitirmeniz önemli değil. Sezon sonunda ligi şampiyon olarak tamamlayacağınıza eminim, sizler benim şampiyonlarımsınız. Size inanıp güvendiğim için buradasınız. Umuyorum ki siz de kendinize yakışanı yapacaksınız' demişti. Bizim çok tecrübeli dünya yıldızı oyuncularımız ve iyi bir teknik kadromuz var ama bunların yanında nerede ne yapması gerektiğini bilen, takımına sonuna kadar sahip çıkan, güvenini yitirmeyen çok ciddi bir yönetim ve başkanımız da var. Buradan sizin aracılığınızla değerli yöneticilerimize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Oyuncular

Takımın tecrübeli pasörü Mustafa Ramazanoğlu da ilk yarıyı istedikleri noktada tamamlayamadıklarını ancak Türkiye Kupası'nın kendilerine umut verdiğini belirterek, "Hepimizin aklında şampiyonluk vardı ve bu kadro şampiyonluk için kuruldu. Başkanımız bize güvendi. Bu güveni boşa çıkartmadığımız ve böyle bir takımın içinde olduğum için mutluyum." ifadelerini kullandı.

Oyunculardan Emre Batur, Halkbank'ta 5. sezonunu geçirdiğini vurgulayarak, "Her yıl sezonu 3 kupayla kapattığımız için bu yıl ben çok tatmin etmedi. Şampiyonluk için mutluyum. Herkesin çok emeği var. Bu sezon benim adıma zor geçti. Omuzumdan operasyon geçirdim ama takımım bana güvendi. İnşallah önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde final turu oynayacağız." şeklinde konuştu.  

Takıma sezon ortasında dahil olduğunu hatırlatan Rıfat Erden Çelikel ise şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını ikinci yarıdaki oyunlarıyla gösterdiklerini ve çok çalışıp gayret gösterek şampiyon olduklarını söyledi.  

Halkbank'taki ikinci yılında 2. şampiyonluğunu yaşadığı için mutlu olduğunu anlatan Caner Dengin ise, “Şampiyonluğumuz herkese armağan olsun.” dedi.  

Halkbank'ın alt yapısından yetiştiğini belirten takımın genç oyuncularından Faik Samed Güneş ise "Oynadığım sezonlarda 2 tane şampiyonluğum var. Alt yapısında yetiştiğiniz kulübün A takımında şampiyonluklar yaşamak, genç bir oyuncu için güzel bir duygu. Şampiyonluğu Ankara ve Halkbank'a armağan ediyoruz." diye konuştu.

Sezonun büyük çoğunluğunu sakat olarak geçiren Resul Tekeli, “Arkadaşlarımın alın terinin karşılığını aldık, şimdi bizi iyi bir tatil bekliyor” derken, Kemal Kayhan, “Türkiye Kupası'ndaki performansımız bize umut verdi ve şampiyonluğu kazanan taraf biz olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.