Sadece iki adım attık

28-04-2017 19:30:00
image

Arkas Spor’u Ankara’da oynanan iki karşılamada da mağlup ederek seride avantajlı duruma geçen Halkbank’ta Antrenör Slobodan Kovac hiç bir şeyin bitmediğini söyledi. 

Kovac şunları söyledi:

“Final serisi oynuyoruz, her iki takım da kazanmak adına herşeyini sahaya koyuyor. Bu maçta daha az hata yapan bizdik ve karşılaşmadan galibiyetle ayrıldık. 

Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra lig şampiyonluğunun daha da önem kazandığını belirten Kovac  o nedenle daha dikkatli davrandık ve daha az hata yaptık.”

Takımın başına geldiği günden bu yana performanslarını arttırdıklarını dile getiren Kovac, 1 Mayıs Pazartesi günü İzmir’de oynayacakları maçın daha da zor geçeceğini ifade etti. Slobodan Kovac, "Artık hedefimizi koymuş durumdayız, kazanmak istiyoruz. İzmir’e de bunun için gideceğiz. Şu ana kadar bir şey kazanmadık, sadece kupaya giden yolda iki adım attık. İstatistiklere ya da sıralamalara bakmamaya çalışıyoruz. Önümüzde sadece bir sonraki maç var, onu kazanmak istiyoruz" diyerek görüşlerini aktardı.

 

Burutay çok önemli

Sırp hoca, galibiyette önemli rol oynayan Burutay Subaşı ile ilgili olarak da “Burutay bu sezon önemli maçların tamamında iyi oynadı. Biz buraya gelene kadar Burutay'ın performansından ciddi anlamda faydalandık. Sahaya takımın karakterini yansıtması açısından çok önemli. Biz kendisine çok güveniyoruz. Bu sene Burutay'ın omuzundaki sorumluklar, kariyerinin bundan önceki dönemlerine nazaran daha fazla. Burutay'ın bunun altından kalktığını görmek de bizi çok mutlu ediyor." değerlendirmesinde bulundu.