Halkbank’ın zafer haftası

13-02-2017 11:10:00
image

Ankara’nın voleyboldaki güçlü markası Halkbank’ın, hafta sonunda sahaya çıkan üç takımı da galip gelmeyi başararak önemli bir başarıya imza attı.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Takom Belediye Plevne Spor’u 3-0’la geçerken, Bayan takımı da lüthiş bir geri dönüşle Beşiktaş’ı 3-0 yendi. İkinci Lig’de yer alan Bayan Takımı da rakiib Maliyespor’u 3-0 mağlup ederek zinciri tamamladı.

Erkek ve Bayan Takım antrenörlerinin hafta ile ilgili görüşleri şöyle:

Slobodan Kovac 

İyi oynadık ve mücadele ettik. Rakip takım üzerinde baskı kurarak, en iyi oyuncularını oyundan düşürmeyi başardık. Özellikle birinci setin başından itibaren servis ve blokta etkili oynadık. 

Bu maçta kadroda bazı değişiklikler yaptık. Smaçörlerimizin tamamının bize katkı yapabileceklerini biliyorduk. O nedenle hazır durumdaki Akhrem ve sağlığına kavuşan Felipe ile oynamayı tercih ettik.

Bundan sonraki maç için, teknik kadromla birlikte, üm oyuncuların forma giyme şansı bulacağı bir sistem üzerinde çalışıyorum.

 

Cengiz Akarçeşme

İlk set servis, blok ve defansta rakibimiz bize üstünlük kurdu. İkinci setten itibaren servis dengesini lehimize çevirerek rakibin oynadığı açık toplara daha düzgün blok ve defans yaptık. Konsantrasyon kaybı yaşamadık. Çok önemli üç puanı hanemize yazdırdık. Ligin ikinci yarısında daha istikrarli oynamayi başarıyoruz ancak halen geliştirmemiz ve üzerinde çalışmamız gereken bir çok konu var. Şu andan itibaren çarsamba günü oynayacağımız Eczacıbaşı ve hafta sonu oynayacağımız Trabzon İdman Ocağı karşılaşmalarının hazirliklarına başlayacağız. 

Bu arada, bizi yalnız bırakmayan Ankara seyircisine şükranlarımızı sunuyoruz.