Halkbank lige döndü

22-01-2017 12:01:00
image

Hafta içinde, Şampiyonlar Ligindeki üçüncü maçını oynayan Halkbank yüzünü Efeler Ligi’ne çevirdi. Başkent ekibi, ikinci yarının ilk maçında Galatasaray’ın konuğu olacak. Yarın (23 Ocak, Pazartesi) günü GS Park Voleybol Salonunda oynanacak karşılaşma saat 16:00’da başlayacak ve TRT Spor’dan naklen yayınlanacak. Mücadelenin hakemleri Saadettin Deneri ve Tayfun Şener.

İki takımın Ankara’da oynadığı ilk müsabakayı Halkbank 3-2 kazanmıştı.

 

İstatistikler

En çok sayı atanlar: Zbigniew Bartman (G.Saray-278), Burutay Subaşı (Halkbank-228)

En iyi smaçör: Halil Yücel (G.Saray-yüzde 30 verimlilik), Dick Kooy (Halkbank-yüzde 40 verimlilik)

En iyi blok yapan oyuncu: Halil İbrahim Akşeker (G.Saray-set başına 0.47 blok), Faik Samed Güneş (Halkbank-set başına 0.72 blok)

En iyi servis atan oyuncu: Zbigniew Bartman (G.Saray-20 aces), Burutay Subaşı (Halkbank-28 aces)

En iyi servis karşılayan oyuncu: Can Ayvazoğlu (G.Saray-yüzde 47 verimlilik), Felipe Fonteles (Halkbank-yüzde 45 verimlilik)

 

Seri istiyoruz

Halkbank’ta Hollandalı yılzıd Dick Kooy, maçla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ikinci periyoda beri galibiyetlerle başlamak istediklerini söyledi. Kooy, galibiyet seriyi yakalamayı arzu ettiklerini belirterek, “Galatasaray maçı galibiyet serisinin başlangıcı olabilir. Tüm maçlarımızı kazanarak lig etabını en iyi yerde bitirmek için çabalayacağız.  Sakatlıkların yaşanmadığı, fairplay çerçevesinde oynanan bir ikinci yarı diliyorum” diye konuştu.