Halkbank lideri devirdi

26-11-2016 19:10:00
image

Halkbank lideri devirdi

 

Halkbank ANKARA: 3

Ziraat Bankası: 1

 

Salon: TVF Başkent

Hakemler: Onur Hoşnut, Vedat Kırçova

Halkbank ANKARA: Felipe, Resul, Miljkovic, Kooy Dick, Faik Samet, Mustafa, Hasan (L), Burutay, Gonzalez, Emre, Caner, Abdullah

Ziraat Bankası: Burak, Emre, Ulaş, Cristian, David Lee, Van Dijk, Serkan (L), Cansın, Vefa, Jeroen, Cüneyt 

Setler: 18-25, 25-21, 29-27, 25-22 

Süre: 1 saat 54 dakika (25, 27, 34, 28)

 

Efeler Ligi’nin 8.haftasında oynanan Ankara derbisinde gülen taraf, Ziraat Bankası’nı 3-1 yenen Halkbank oldu.

Ziraat Bankası maça etkili servislerle başladı. Halkbank’ın pasöre iyi top getirememesi filedeki üstünlüğü Kırmızı-Beyazlı ekibe getirdi. İlk set 25-18’lik skorla Ziraat Bankası adına sonuçladı. 

İkinci sette Burutay’ın oyuna girmesiyle enerjisi yükselen Halkbank, rakibiyle arasındaki farkı 6 sayıya kadar çıkardı. Ziraat Bankası’nın farkı eritmesine fırsat vermeyen Halkbank, seti 25-21 alarak maçtaki dengeyi sağladı. 1-1.

Üçüncü sette iki takımın da karşılıklı hataları vardı. Hücumlarda daha çok köşeleri kullanan Ankara temsilcileri, setin sonlarında risk alarak etkili servis attılar. 24-24’te eşitlenen skoru Halkbank, 29-27 ile bozdu ve setlerde durumu 2-1 yaptı. 

Çekişmenin devam ettiği dördüncü sette ortadan yapılan etkili ataklar ön plana çıktı. İki takımın da mücadeleci oyunu sahaya yansıdı. Burutay’ın takımını sırtladığı seti Halkbank, 25-22 kazanarak derbiden 3-1 galip ayrıldı. 

 

Çok mutluyum

Halkbank Antrenörü Camillo Placi, maç sonunda yaptığı açıklamada iki sebepten mutlu olduğunu açıkladı.

Öncelikle lider takımı yenip üç puan aldıkları için çok sevindiğini dile getiren deneyimli antrenör ikinci sevincinin ise ortaya konan iyi oyun ve mücadele nedeniyle olduğunu söyledi.

Placi, “Takımım yavaş yavaş birbirine alışıyor. Bundan sonraki haftalarda çok daha iyi olacağımızı söyleyebilirim” diye konuştu.