Halkbank’ın yıldızları Modena’yı bekliyor

15-02-2016 11:50:00
image

Halkbank’ın yıldızları Modena’yı bekliyor

Halkbank ANKARA’nın yıldız oyuncuları Ulaş Kıyak ve Tsvetan Sokolov, playoff 12 turunda 17 Şubat Çarşamba günü oynayacakları DHL MODENA maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rakiplerinin gücünü ve dolayısıyla karşılaşmanın zor geçeğini bildiklerini deklare eden iki star, İtalyanları Ankara’dan puansız göndemek için savaşacaklarını söylediler.

Kıyak ve Sokolov’un düşünceleri şöyle:

 

Ulaş Kıyak

Grup aşamasını geçen yükselen her takım güçlü. Modena da hem bu turun hem Avrupa’nın en kuvvetli takımlarının başında geliyor. Durum böyle diye peşin teslim olacak bir yapımız yok. Ekibim her zamanki gibi iyi durumda ve inançlı. Son sayı alındıktan sonra kimin sevinip kimin hüzünleneceğini performansımızla belirleyeceğiz.

Takım olarak sahada başa baş mücadele verecek sportif kapasiteye sahibiz. İhtiyacımız seyirci desteği. Bu milli davada Ankaralı sporseverlerin bizi yalnız bırakmayacaklarına ginanıyoruz.

 

Tsvetan Sokolov:

Bu maç bence çok zor olacak. Sadece bizim için değil, aynı zamanda onlar için de zor olacak. İki takım da kazanmak istiyor. Çünkü kritik bir aşamadayız ve bu aşamanın sonrasındaki hedefler daha yüksek. Bu turu geçecek ekip, daha büyük zaferler isteyen takım olacak. Bence Modena büyük oyunculardan kurulu çok iyi bir takım. Bu yüzden, sahada oynanacak oyun hakkında çok şey söylenebilir. Ama herşey sahada belli olur. Sahada göstereceğiniz performans, öngörüleri boşa çıkartabilir. Herkes Modena’yı favori görüyor ama bu voleybol… Biz de iyi bir takımız. Onları takım oyunu oynayarak ve savaşarak saf dışı bırakabiliriz. İnanın bu olasılık hiç de düşük değil.