Halkbank Tirol sınavında

20-01-2016 12:30:00
image

Halkbank Tirol sınavında

Türkiye’yi CEV DenizBank Şampiyonlar Liginde temsi eden Halkbank, yer aldığı D Grubundaki 5.maçında yarın (21 Ocak, Perşembe) Avusturya’nın Hypo Tirol Innsbruck takımı ile karşı karşıya gelecek. Olympihalle INNSBRUCK Spor Salonunda TSİ 21:25’te başlayacak mücadeleyi Polonya Voleybol Federasyonu’ndan Maciej Twardowski ve İtalya’dan Omero Satanassi yönetecek.

Halkbank’ın 12’li play-off’a yükselmek için bu müsabakadan 3 puanla ayrılması gerekiyor.

 

Kazanmak İstiyoruz

Takımın tecrübeli isimlerinden Kemal Kayhan, Innsbruck’a kazanmak için geldiklerini söyledi. Kayhan, “Türkiye’de ilk yarıyı lider bitirdiklerini, ikinci yarıya da galibiyet ile başladıklarını hatırlatarak, “Takım her geçen gün ivme kazanıyor. Zorlu bir kulvar olan Türkiye Liginde lider durumdayız. Bu bizim kalitemizi gösteriyor. Bu kaliteye kazanma azmini katarak Innsbruck’u yenip gruptan çıkmak adına bir engeli daha aşacağız” dedi.

 

Arkadaşlarıma Güveniyorum

Halkbank’ın yıldız oyuncularından Tsvetan Sokolov da üçüncü sırada yer aldıklarını ifade ederek, “Voleybolda her maç zordur. Kolay rakip yoktur. Ankara’daki ilk maçta bunu bize yaşattılar. Nasıl bir atmosferde oynayacağımızı ve sahada karşılaşacağımız zorlukları biliyoruz. Biz de buna göre hazırlandık. Kaliteli bir kadromuz var. Gücümüzü ve tecrübemizi yansıtıp kazanmak için mücadele edeceğiz. Arkadaşlarıma güveniyorum” diyerek düşüncelerini aktardı.