Her geçen gün iyiye gidiyoruz

30-12-2015 12:30:00
image

Hedeflerimizden uzaklaşmadık

Halkbank Bayan Voleybol Takımında Antrenör Dr. Cengiz Akarçeşme, ilk yarıyı değerlendirdi.

Sözlerine, “Sporcularım ve ekibim adına yeni yılın ülkemize sağlık, mutluluk, başarı, huzur ve barış getirmesini diliyorum” diyerek başlayan Akarçeşme, değerlendirmelerine şöyle başladı:

“Sezona, yerli oyuncularımızla verimli bir hazırlık dönemi geçirerek başladık. Ancak yabancı oyuncularla tam kadro olarak bir araya gelebilmemiz, ligin 4. Haftasında mümkün oldu. Başlangıçtaki hedefimiz Avrupa kupasına katılmamızı sağlayacak bir derece elde etmekti. Bu hedefimizden çok uzakta değiliz. Takım olarak ilk yarı elde ettiğimiz sonuçlardan memnun olmamakla birlikte oyuncularımızın mücadele azmi ve çabalarından memnunum. Devre arasında yaptığımız analizler sonrasında ilk yarıdaki eksikliklerimizi kapatmaya yönelik antrenmanlar yapıyoruz.”

Oyuncularında bir ciddi spor sakatlığının bulunmamasını sevindirici bulduğunu ifade eden Cengiz Akarçeşme, küçük sakatlıkları bulunan oyuncuların tedavileri yapılmış bir şekilde ikinci yarıya başlamayı planladıklarını dile getirdi.

 

Sorumluluğumuzun bilincindeyiz

Halkbank Bayan Voleybol Takımı olarak sahiplendikleri misyon ve vizyonun bilincinde olduklarına söyleyen Dr. Akarçeşme, “Türkiye haritasını gözünüzün önüne getirdiğinizde, İstanbul’dan çıkıp en doğudaki sınır noktamıza kadar olan bölgedeki en geniş bayan takım organizasyonunu yürütüyoruz. Bunu, barındırdığı teknik ekip, akademisyen, milli sporcu, altyapı ve voleybol okulu sporcusu, voleybol bursuyla eğitim gören sporcu sayısını gözönüne alarak söylüyoruz.

Buradan hareketle sorumluluğumuzun bilincinde olarak Türk sporuna hizmet etmeye çalışmaktayız. Birçok genç oyuncumuz İkinci Lig’de lider oyuncu olarak görev yapmakta ve sporcularımız milli takımların her kategorisinde görev almaktadır. Bu durum bizler için en büyük gurur kaynağıdır” diye konuştu.

Halkbanklı 9 sporcunun forma giydiği Numune Spor Bayan Voleybol Takımı çok çetin geçen İkinci Lig play-off yolunda iddalı bir şekilde yürüdüğüne vurgu yapan Cengiz Akarçeşme sözlerini şöyle bitirdi:

“Bu imkanları Türk sporuna kanalize eden Halkbank Spor Kulübü Yönetimi ile sporcularımıza eğitim desteği sağlayan Başkent Ayşe Abla Koleji ve Maya Koleji’nin değerli yöneticilerine teşekkürlerimi sunarım.

İkinci devrenin tüm camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Unutmayalım ki voleybol sudur, nefestir, hayattır.”