Halkbank altyapıları festivale hazırlanıyor

06-05-2016 11:40:00
image

Halkbank altyapıları festivale hazırlanıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) altyapı Türkiye Şampiyonalarını bu yıl, “Altyapı Türkiye Şampiyonaları Festivali” şeklinde yapmaya karar verdi. 30 Mayıs-3 Temmuz tarihlerindeki etkinliğe 32 bayan ve 32 erkek takımı katılacak.

Halkbank bayan altyapıları da her kategorideki takımları ile şampiyonanın elit takımları arasındaki yerini alacak. Gençler, Yıldızlar, Küçükler, Minikler kategorilerindeki takımlar, deneyimli antrenörler eşliğinde İzmir’de başarılı olmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

 

Önemli olan temsil

Halkbank Spor Kulübü Bayan Takımlar Sorumlusu Esen Gürbüsbel, ilk kez yapılacak bu festivalde camiayı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyledi.

Yarışmacı sporlarda başat hedefin birinci gelmek olduğuna dikkati çeken Gürbüzsel, “Bunun bilincindeyiz. Her takım oraya kürsüye çıkmak için gelecek. Biz de elimizden geleni yapacak ve kupalar kazanmaya çalışacağız. Halkbank bu geniş soluklu organizasyonda camiasını en iyi şekilde temsil etmek, sahada fairplay ruhuna uygun mücadeleler sergileyerek örnek olmak için de var olacak. Temsilin madalya kazanmak kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu geniş zamana yayılmış turnuvada görev alacak, yarışacak, hizmet verecek herkese şimdiden başarılar diliyoruz” diye konuştu.

 

Bayan Altyapı Türkiye Şampiyonaları Programı aşağıdaki gibidir:

Gençler Türkiye Finalleri 30 Mayıs - 06 Haziran 2016

Yıldızlar Türkiye Finalleri 08 - 15 Haziran 2016

Küçükler Türkiye Finalleri 17 - 24 Haziran 2016

Minikler Türkiye Finalleri 26 Haziran - 03 Temmuz 2016