Genç Erkekler finallere hazırlanıyor

04-05-2016 11:10:00
image

Halkbank Genç Erkek Takımı, 30 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında İzmir’de yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerine hazırlanıyor. 

Lig sezonunun bitmesinden sonra tam takım olarak çalışmaya başlayan Halkbanklı Genç Erkekler’de Antrenör Aytuğ Pehlivan takımın antrenman performansından memnun olduklarını söyledi.

Her turnuvaya, her maça kazanmak amacıyla çıktıklarını ifade eden Antrenör Pehlivan, “Öncelikle söylemeliyim ki bu yıl tüm erkek altyapı takımlarımız Türkiye finallerinde mücadele etme hakkı kazanmış durumdadır. İlk sınavı genç takımımız verecek. Her zaman olduğu gibi İzmir’de de amacımız üst sıralar ve Halkbank Spor Kulübü’nü en iyi şekilde temsil etmek olacaktır. Fakat yine de bizim asli görevimiz Avrupa’nın en iyi takımları arasında gösterilen Halkbank A Takımı’na nitelikli sporcular yetiştirmek. Özkaynak düzeninden A Takm ihtiyaçlarını karşıladığımızda görevimizi yapmış olacağız” diye konuştu.

 

373 idman

Sezon başından bu yana 276 top ve 97 kuvvet antrenmanı yaptıklarını ifade eden Aytuğ Pehlivan, bunun yanında 26 adet İkinci Lig maçı, 10 genç takım maçı ve 8 tane de hazırlık maçı oynadıklarını, dolayısıyla maç eksiklerinin bulunmadığını söyledi.

Türkiye Şampiyonası finallerinin bir şölen havasında geçeceğini hatırlatan genç antrenör, “Sporcularımız tüm takımlar içinde Halkbank camiasına yakışır bir vakarla hareket edecek, tavır ve davranışları ile örnek teşkil edecek olgunluktadır” diyerek sözlerini tamamladı.