Ulaş Kıyak: İyi olan kazansın

05-04-2016 21:10:00
image

Ulaş Kıyak: İyi olan kazansın

6-7-8 Nisan 2016 tarihlerinde Ordu'da oynanacak olan 2015-2016 sezonu Erkekler Birinci Lig Final Karşılaşmaları öncesi Ordu Gençlik Merkezinde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi  Ahmet Göksu, Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, takım kaptanları Ulaş Kıyak, Özkan Hayırlı, Hakkı Çapkınoğlu ve Selçuk Keskin katıldılar.

Toplantıda konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, yaptıkları özenli evsahipliği nedeniyle Ordu’daki yöneticilere teşekkür etti.

 açılış konuşmasıyla başladı.

Göksu, “Burada bulunan dört kulübümüzün dört kaptanı da milli takım oyuncularımız. Milli takımımıza hizmet ettikleri için onlara teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere Birinci Lig Erkekler Final Etabı karşılaşmalarının ilk ayağı Ordu Durugöl Spor Salonu'nda yapılacak. Kulüplerimiz buraya puan taşımadan geldiler. Birinci etap sonunda toplandıkları puanlar ile ikinci etap maçlarında 22-23-24 Nisan tarihlerinde Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda mücadele edecekler. Bu etapta Görüntülü Değerlendirme Sistemi'ni kullanacağız” dedi ve teknik bilgiler verdi.

Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç de organizasyonu şehirlerine veren Türkiye Voleybol Federasyonu yönetimine teşekkür ederek, “Ordu'muza hoşgeldiniz demek istiyorum. Özellikle bu şampiyonanın Ordu'da yapılması için destek veren Federasyon Başkanımıza ve yönetimimize çok teşekkür ediyorum. Bizler de, başta Valimiz ve Belediye Başkanımız olmak üzere güzel bir ev sahipliği yapacağız. Türkiye'nin en büyük müsabakalarına ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı çok gururluyuz. Federasyonumuzun Ordu'da voleybola olan ilginin iyi düzeyde olduğunu görmesinin büyük bir etkisi var. Bu organizasyon ile Ordu'da voleybola olan ilgi dahada artacaktır. Bu organizasyon bizim için bir şanstır. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi

Halkbank Erkek Voleybol Takım Kaptanı Ulaş Kıyak da basın toplantısında, "Final etabının Ordu ve Samsun'da olmasından dolayı çok mutluyum. Bir Samsunlu olarak kupanın Karadeniz'de kaldırılacak olması ve bunu bizim kaldıracağımıza inanmamız beni daha mutlu ediyor. Türkiye'de voleybol bu sene oldukça başarılıydı. Ligin ikinci devresinde bir çok takım Final Four'a kalmak için aralarında çekiştiler. Puan farkları birbirlerine çok yakındı. Son hafta final etabına kalacak takımlar belli oldu. İzlemeye gelen seyirciler güzel maçlar izleyecekler. İyi olan ve hakeden kazanacak. Herkese başarılar diliyorum” diye konuştu.