Halkbank büyük düşündü, Ankara’yı doyurdu

04-06-2014 10:23:00
image
Herkesin bildiği doğru: Ankara, dünyada futbol takımı şampiyonluk kazanmamış bir kaç başkentten biri!
Yöneticileri sağolsun; kulüpleri kötü yönettiler, şehirde bir çok kesim buna ses çıkarmadı, yerel yöneticiler tribünde en önde oturmanın hazzı ile yetindiler.

Basketbolda da iyi yapılanmalar olsa bile İstanbul takımlarının hegemonyasını kıramadılar. Özellikle müessese kulüplerinin yöneticileri küçük düşününce, saman alevi dereceler geldi ve çabuk gitti.

Hentbolu bunlardan ayrı tutalım. Ama bu branşta da uzun süredir bir Ankara takımı lig şampiyonluğu getiremiyor.
Voleybolun hakkını yemeyelim. Emlakbank varken, Vakıfbank Ankara’da iken küçümsenmeyecek mutluluklar yaşattılar.
Ama bu sene farklı… Halkbank iyi düşündü, iyi uyguladı, nasıl yönetilirin örneklerini verdi ve Ankara’ya üç kupa getirdi. Bir de Ankara’da futbol takımlarının katılmayı hayal bile gedemedikleri Şampiyonlar Liginde ikincilik…
 
Halkbank, şampiyonluk mutluluğu yaşayama duygusunu unutan Ankara’ya bunu hatırlattı. Şimdi kulüpten beklenen sürdürülebilir başarı.

Başkentli spor yazarları, Halkbank’ın geçirdiği rüya gibi sezonu değerlendirdi.
 
Ali Erdoğan-Sabah Gazetesi

Halkbank geçtiğimiz sezon ve bu sezon elde ettiği derecelerle Ankara’nın gururu oldu ki, böyle bir gururu Ankara’da uzun süredir yaşamıyorduk. İyi planlama, iyi uygulama, birliktelikle nelerin başarılabileceğini, özellikle futbol kulüplerine gösterdiler.Bu örneğin iyi irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum.
 
Musa Samur-Anadolu Ajansı

Başka kentin futbol takımlarının başarılarıyla mutlu olmayı “Bekleyen, öğrenen ya da hayal eden” başkentlilere voleybolu hatırlattı. Umarım, bu şampiyonluk Ankaralıların başlarını futboldan kaldırarak başka branşları ve amatör sporları görmelerine vesile olur. Ankara 19 Mayıs Stadı nın etrafında atılacak bir tam tur, başkentte sporun durumunun ve gelinen noktanın vahametinin anlaşılmasına fazlasıyla yetecektir.

Halkbank voleybol takımı, başkentlilere “Bir nefes" aldırarak "büyük iş" başardı  ve başka başka “Mutlulukların” olduğunu hatırlattı.
 
Özgür Şahiner-Hürriyet Gazetesi

Halkbank, voleybolda başkentin uzun yıllardır özlemini çektiği başarılara ulaşırken, büyük düşünmenin, büyük yatırım yapmanın ve hedefleri büyük koymanın mükafatını aldı. Takımın başına dünyaca ünlü bir antrenör getirmek, etrafında güçlü bir oyuncu kadrosu kurmak, başta büyük oynanacağının işaretiydi. Elbette yıldızları bir araya toplamak, şampiyonluk ve kupaların garantisi değildir. Takım olmak; dayanışmayı, beraber düşünmeyi, ortak hareket etmeyi gerektirir. Halkbank, geride kalan sezon bu özellikleri gerek saha içinde gerekse saha dışında çok iyi organize etti ve Süper Kupa ve Türkiye Kupası’nın ardından, lig şampiyonluğunu da kazanmayı bildi. Avrupa Şampiyonlar Ligi’ni finalde kaybetti. CEV Kupası’nın kazanmasının ardından, daha büyük bir organizasyonda da başarı için çıtasını çok yükselttiğini gösterdi. Zirveye çıkmak ne kadar zor ise orada kalmak daha zordur. Beklentimiz, bu başarıların devam etmesi yönünde.”
 
Yetginer Mayda-www.yurtspor.com

Çoköneml ibir başarı elde ettiler, ama yakalanan başarının getirilerini iyi değerlendiremediler. Daha doğrusu gerektiği gibi pazarlayamadılar, reklam araca haline getiremediler. Geniş kitlelerin özellikle Ankara’nın bu şampiyonlukları çok iyi duyurulmasına ihtiaç vardı. Örneğin Efes Pilsen bir reklam filmi yaptı, Tüm Türkiye izledi. Ama bir de teşekkür borcumuz var; Halkbank Ankara’yı doyurdu, şampiyonluk özlemimizi giderdi. Bu başarının önümüzdeki sezon seyirci olarak tribünlere yansıması gerekir.
 
Murat Tarhan-Akşam Gazetesi

Halkbark, doğru yapılanmanın meyvalarını almıştır. Yönetiminden kulüp çalışanlarına kadar şampiyonluğa inanmanın getirdiği bir başarı öyküsü izledik. Hatalar yapılmadı mı, elbette yapıldı. Ama gördüğümüz, Halkbank’ın hata yüzdesini minimumda tutmuş olması.

Ankaralı bir gazeteci olarak, voleybolda başarıya hasrettik. Keza özel olduğuna inandığım, Ankara sporseveri böyle bir başarıya hasretti.Halkbank, başkent sporuna heyecan getirmiştir, dileğimiz bunun kayıcı olmasıdır.
 
Mehmet Kısmet-Anayurt Gazetesi

Komplike bir başarı. Büyük başarı. Voleybolu bilinenin dışına taşıdı. Bayanları da işin içine alarak Türkiye’de voleybolu forse eden kulüp haline geldi.Bundan sonraki süreçte alınan kupalar değil, üst düzey finallerde yer almasını önemsiyorum.
 
Uğur Tenekecioğlu-Yurt Gazetesi

Halkbank’ın yaptğı dereceler bir İstanbul kulübü tarafından yapılsaydı, ortalık birbirine girerdi. Futbolun bu kadar sporu sömürdüğü dönemde bu önemli bir başarı, Halkbank’a teşekkür ediyoruz.
 
Bülent Karadaş-Zaman Gazetesi

Oluşturduğu kadro ve yıllardır Türk sporla verdiği hizmetle ön planda olan Halkbank bu sene büyük bir başarıya imza attı. Kupaların hemen hepsine talip olan başkent ekibi yıllar sonra özlediği şampiyonluğunu kucaklamış oldu. Dünya yıldızı oyuncuları Ankara seyircisiyle buluşturan, özellikle Avrupa kupalarında elde ettiği sonuçlarla ve oynadığı voleybolla tüm Türkiye'de isminden bahsettiren Halkbank şampiyonluğa susamış başkente de çok önemli bir kupa(lar) hediye etti. Umarım bu başarı önümüzdeki yıllarda da devam eder.
 
Yalçın Ercan-Sonsöz Gazetesi

Yaklaşık 40 yıldır sporun ve basının içindeyim. Ankara’da başarı gösteren bir dolu takım gördük. Ama son dönemlerde bizi lig şampiyonluğu ile mutlu eden bir takım çıkmıyordu. Hele de futbola beyhude harcanan paralara .akınca çok hayıflanıyorum. Halkbank’ın bu dereceleri Ankara sporunu ve bizi kendimize getirdi, şampiyon bir takımımız var diyeriki kıvanç duymamıza neden oldu, teşekkür ediyoruz.