Türk voleybol tarihine geçtik

23-05-2014 16:30:00
image
Türk voleybolu altın sezonlarından birini yaşadı. Müthiş bir lig maratonu yaşandı. Kalite üst düzeyde, Avrupa’daki tüm ülkeleri kıskandıracak nitelikteydi. Ligde, kupada aslan payını Halkbank aldı. İkisini de şampiyonlukla tamamladı. Süper Kupa ise üçlemeyi tamamladı.

Takımlarımız Avrupa kupalarında da başarılı oldular. İlk kez Şampiyonlar Ligi arenasında yer alan Halkbank bu kulvarda da elinden geleni yaptı. Şampiyonlar Ligi ikinciliğini elde etti. Bu derece de Türk voleybol tarihinde ilkti.

Türk erkek voleybolu, bir sezonda bu kadar kupa kazanan, bu denli başarılı bir takımı uzun süredir göremiyordu.
Başarının mimarı oyuncularımızdan bazılarının rüye sezonla ilgili düşünceleri şöyle:
 
Emre Batur
Bu şampiyon kadroyu kuran Başkanımız Selahattin Süleymanoğlu gerçekten büyük bir iş başardı. Dünya yıldızları ile Türkiye’nin en kıymetli sporcuları bir aradaydı. Üç kulvarda mücadele ettik, zor bir sezon geçirdik ama mutlu bitirdik. Geçtiğimiz sezonun Süper Kupası, Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğu. Bir de şanssız bir şekilde kaçırdığımız Avrupa Şampiyonluğu ve aldığımız ikincilik... Kolay yakalanacak bir başarı değil.

Burada Antrenörümüz Sayın Radostin Stoytchev’den söz etmek istiyorum. Bizi gerçekten iyi yönetti; antrenmanlarda çok çalıştık, motivasyon olarak da iyi hazırladı. Emeği geçen herkese ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, camiamıza hayırlı olsun.
 
Can Ayvazoğlu
Bu kadroyu oluşturan Başkanımız Selahattin Süleymanoğlu ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Daha önce televizyondan izlediğimiz voleybolun dünya starları ile aynı soyunma odasını paylaştık, aynı sahada ter döktük. Bizim için unutulmaz bir sezon ve anı oldu. Bunun yanında herkes çok çalıştı, sahada elinden geleni yaptı. Sonuç ortada, üç kupa halinde duruyor. Bu sonuçla Türk voleybol tarihine geçtiğimizi düşünüyorum.
 
Mitar Tzourits
Biz çok iyi ekiptik. Salon görevlimizden Kulüp Başkanı Selahattin Süleymanoğlu’na kadar herkes görevini iyi yaptı ve bu şampiyonluk geldi. Ama kolay olmadı elbette. Kimi zaman iyi oynadık, kimi zaman kendimizi aştık. Sahada herkes birbirinin yardımına koştu ve üç kupalı bir sezon geride kaldı. Hayatımın en çok gurur duyacağım anlarını burada yaşadım.
 
Raphael de Souza
Evet, başarılı olduk, iyi bir sezon geçirdik ve üç kupa kazandık. Her biri birbirinden kıymetli.
Ama ben böyle durumlarda biraz farklı düşünüyorum. Bu insanlar neden burada birlikte? Bence Tanrı bizim bir arada olmamızı istedi. Ve Tanrı’nın yardımı ile biz iyi de çalışarak bu seneyi kazandık, şampiyon olarak mutlu olduk. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.