Halkbank için mücadele etmek gurur verici

20-03-2014 10:38:00
image
2014 CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi dörtlü final organizasyonunun başlamasına kısa bir süre kaldı.
Organizasyonun hazırlıkları bütün hızıyla sürerken, Halkbank takımı da zorlu mücadele için çalışmalarını tempolu bir şekilde sürdürüyor.

Takımın en kariyerli ve deneyimli oyuncularından Brezilyalı Pasör Raphael De Oliviera, Halkbank takımında oyunu yönetmenin yanı sıra arkadaşlarının da moral kaynağı olmaya devam ediyor.

Ankara yöresinin delikanlısı “Seymen” in kıyafeti ile basının karşısına çıkan, “Ben Seymen”, “Ben Seymen” diye bağıran, oldukça da mutlu görünen Raphael De Oliviera şampiyon olmak için sahada önemli bir savaş vereceklerini söyledi.

Bu önemli turnuva ile ilgili düşüncelerini açıklayan deneyimli oyuncu, bir Türk gibi sahada mücadele edeceğinin altını çizdi. Kupayı kazanmak için çok çalıştıklarını dile getiren Brezilyalı oyuncu, “Avrupa'nın en önemli organizasyonunda rol almak benim için onur verici bir olay. Belki bir Türk vatandaşı değilim ancak takım arkadaşlarım kadar heyecanlı ve gururluyum. Kupa için savaşmak ve kazanmak için elimden geleni yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Organizasyonun ilk gününde Polonya temsilcisi Jastrzebski Weigel ile karşılaşacaklarını ve bu önemli maçta seyircilerin kendilerini yalnız bırakmamasını istediğini belirten Raphael De Oliviera, “Çok zor bir yarı final maçı bizi bekliyor. Ben ve arkadaşlarım bu maça konsatre olduk kazanarak finale çıkmayı çok istiyoruz” yorumunu yaptı.