Halkbank kılıçları çekti

17-03-2014 14:48:00
image
Ankara voleybolda tarihi bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. 2014 CEV Denizbank Şampiyonlar Ligi dörtlü finalleri hafta sonunda Ankara Başkent Spor Salonu'nda Halkbank'ın ev sahipliğinde organize edilecek. Ev sahibi Halkbank, Polonya'dan Jastrzebski Wegiel, Rusya'dan Zenit Kazan ve Belogorie Belgorod ve kupayı müzesine götürmek için ter dökecek.
Halkbank Spor Kulübü, müsabakalar öncesinde, Halkank Genel Müdürlüğünde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Kulüp Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Tüfekçi, Dr. Atakan Mermer, Yalçın Kaya, Muhammet Zaim’le Antrenör Radostin Stoytchev, Yardımcı Antrenör Taner Atik; oyuncular Can Ayvazoğlu, Raphael de Oliviera ve Osmany Juantorena katıldı.

Ankara'nın tarihi bir organizasyona ev sahipliği yapacağını dile getiren Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, “Voleybolun en prestijli organizasyonunun dörtlü finalleri Ankara'da oynanacak. Türkiye'de bir ilk olacak. Turnuvayı Ankara’ya kazandırabilmek için Federasyon Başkanımız Özkan Mutlugil ile önemli kulisler yaptık. Bilindiği gibi, Polonya takımı Wegiel ile yarı final müsabakası oynayacağız. Rakibimizi daha önce bir kez yendik. Tek amacımız 22 Mart’taki maçı geçip Pazar günkü finale çıkmak. Ankaralı voleybolseverlerden tarihi güne tanıklık etmesini istiyorum. Biz Halkbank olarak hep ilkleri başardık, bu trunuvada da ilki yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

Halkbank Antrenörü Radostin Stoychev ise Polonya temsilcisi Wegiel maçını kazanmaları için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Şampiyonlar liginde mücadele etmenin onurunu yaşıyorum. Bu organizasyonun Ankara'da olması beni sevindiriyor. Avrupa'nın en güçlü takımları ile mücadele edeceğiz. Halkbank kadar Türk voleybolunun gelişimi için de başarımız çok önemli. Takım ve teknik heyet olarak maçlara hazırız. Takım olarak özverili davranan ve sahada savaşan ekip başarılı olacaktır. Biz önce ilk maçımıza konsantre olup sonra final maçını düşünmeliyiz” dedi.

Halkbank’ın Brezilyalı pasörü Raphael de Oliviera’nın basın toplantısına Ankara’ya özgü Seymen kıyafeti ile katılması oldukça ilgi çekti.

Can Ayvazoğlu
Türkiye'ye ilk kez CEV xampiyonluğunu getirdik. Bu kupayı da kazanmak tek düşüncemiz. Bunu yürekten istiyorum. Tek isteğim taraftarlarımızın bizi desteklemesi.

Osmani Juantorena
"Dünyanın en iyi takımları ile oynayacağız. Özellikle Rus takımları çok iyi kadroya sahip. Bizim için ilk maçı kazanıp finale çıkmak çok önemli.

“Seymen” Raphael de Oliveria
Türk değilim ancak diğer arkadaşlarım gibi bir Türk takımında mücadele etmek, savaşmaktan çok mutluyum. Söz veriyorum kazanmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız.”

İlk engel Wegiel

Ankara'daki ilk maç 22 Mart Cumartesi günü saat 14.00'te iki Rus ekibi arasında oynanacak ve finale yükselecek ilk takım belirlenecek. Saat 17.00'deki günün ikinci maçında evsahibi Halkbank, Polonya takımı Jastrzebski Wegiel'i geçerek final biletini almaya çalışacak. Kupayı kazanan takım ise 23 Mart Pazar günü saat 17.00'de yapılacak final maçında belli olacak. Kadrosunda Matei Kaziyski ve Osmani Juantorena gibi dünyanın en iyi voleybolcularını barından Halkbank, kupayı müzesine götürerek Türk voleybol tarihine geçmeye çalışacak.