Halkbank Modena yolcusu

29-02-2016 11:55:00
image

Halkbank Modena yolcusu

CEV DenizBank Şampiyonlar Ligi playoff-12 turunda 3-0 kazandığı müsabakanın rövanşında Modena ile karşı karşıya gelecek Halkbank, yarın (1 Mart, Salı) İtalya’ya gidecek. Rövanş maçı, Palapanini MODENA Spor Salonunda oynanacak ve TSİ 21:30’da start alacak.

Başkent ekibi, Türkiye’de oynanan maçtan 3-0 galip ayrılmıştı.

Halkbank’ın DHL Modena karşısında alacağı her türlü galibiyet, playoff-6 kapısını açacak. 3-2’lik yenilgi de Halkbank’ı bir üst tura çıkarmaya yetecek. 3-0 ve 3-1’lik yenilgilerde altın set oynanacak.

 

Oyuncular temkinli

Yarın Modena’ya hareket edecek Halkbank’ta Menajer Ahmet Kavaz ilk maçta elde edilen skor avantajını unutup herşeye sıfırdan başlayacaklarını ifade etti. Kavaz, “Rövanş maçında savaşacağız. Bunu yapmazsak, Ankara’daki galibiyetin hiç bir anlamı olmaz” şeklinde görüş bildirdi.

Takım Kaptanı Ulaş Kıyak, “Arkadaşlarıma güvenim sonsuz. Fakat iyi değil, çok iyi oynamamız gerekiyor. Sert bir maç olacak ama turu geçmeyi biz daha çok istiyoruz” diye konuştu.

Takımın Polonya yıldızı Michal Kubiak iki tarafın birbirini çok iyi tanıdğını, bu nedenle oyun alanının satranç tahtası gibi olacağını dile getirdi. Kubiak, “Daha akıllı ve daha sert oynayan taraf kazanır” dedi.

Oyunculardan Emre Batur da “İlk maçta kazanacağımızı söylemiştim. İtalya’da da inşallah terimizin son damlasına kadar mücadele edip milletimize bir gurur daha yaşatacağız” şeklinde konuştu.