Ankara’da Avrupalı kapışması

20-02-2016 13:30:00
image

Ankara’da Avrupalı kapışması

CEV DenizBank Şampiyonlar Liginde playoff 12 turunda mücadele veren, Halkbank ve Arkas Spor, lig maçında puan arayacak. Yarın (21 Şubat, Pazar) Başkent Voleybol Salonunda yapılacak karşılaşma saat 16:30’da start alacak.

 

S

Takım

O

G

M

A

V

P

1

Halkbank ANKARA

16

14

2

42

15

39

2

Arkas Spor

16

11

5

38

22

33

 

Puan tablosunda ilk iki sırayı alan takımlarda istatistiklere yer bulan oyuncular Dick Kooy, Kevin Le Roux, Tsvetan Sokolov, Hasan Yeşilbudak (Halkbank), Antonin Rouzier, Gökhan Gökgöz, Hasan Şikar, Tennefos Shoji (Arkas Spor).

 

Kazanmak istiyoruz

Şampiyonlar Ligi’nin şampiyon adaylarından, İtalya Lig lideri Modena’yı Ankara’dan eli boş gönderen Halkbank’ta Antrenör Lorenzo Bernardi kendilerini zor bir maçın beklediğini söyledi.

Arkas Spor’u iyi tanıdıklarını ifade eden Bernardi, “Onlar Avrupa kantarında, iyi bir takım ve arkamızdan geliyorlar. Biz de lig lideriyiz. Oyuncularım mücadele ettiklerinde neler yapabileceklerini biliyorlar. Müthiş bir mücadele bizi bekliyor. Seyir zevki yüksek olacak bu maçtan galibiyetle ayrılarak iyice rahatlamak istiyoruz” diye konuştu.

 

Atik ve Rıfat’a doğum günü

Öte yandan, Yardımcı Antrenör Taner Atik ve genç oyunculardan Rıfat Kantarcıoğlu, yeni bir yaşa girme sevinçlerini arkadaşlarının hazırladıkları sürprizle yaşadı. Halkbank ailesinin iki ferdi için akşam idmanından önce pasta kesildi.