Lider Halkbank, Constanta’yı ağırlıyor

10-12-2013 13:50:00
image
Halkbank Erkek Voleybol Takımının maç maratonu devam ediyor.

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi, Teledünya Türkiye Kupası ve ilk kez katıldığı CEV Şampiyonlar Liginde iddialı yürüyüşünü sürdüren Halkbank’ta hedef tüm kupalarda şampiyonluk.

Şampiyonlar Ligi F Grubunda yer alan başkent ekibi, bu kupadaki beşinci maçında yarın (11 Aralık, Çarşamba) yarın Romanya’nın Constanta takımını konuk edecek.

Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda, saat 19.00’da başlayacak karşılaşmayı Goran Gradinski (Sırbistan)- Marko Seifried (Slovenya) hakem ikilisi yönetecek.
 
Hedef final

Grubunda oynadığı tüm maçları kazanarak 12 puanla liderlik koltuğunda oturan başkent ekibi, ilk maçta olduğu gibi yine yenip Romen temsilcisini ülkesine puansız göndermek arzusunda.

Mavi-Beyazlı ekibin kaptanı Matey Kaziyski Şampiyonlar Liginde final oynamayı takım olarak düşündüklerini açıkladı. Tecrübeli oyuncu, ’’Takım olarak iyi bir yoldayız. Türkiye, Avrupa veya Türkiye Kupası… Bizim için farketmiyor. Sorumluluğumuzu biliyor, camianın beklentilerine yanıt vermek istiyoruz.

Takım arkadaşlarım ve ben Constanta maçının zor geçeceğini de biliyoruz. Ancak biz grubumuzu lider bitirip finale kadar yürümek istiyoruz. Ankaralı voleybolseverlerin bize yalnız bırakmamalarını bekliyoruz” diyerek Tomis Constanta maçı ile ilgili düşüncelerini açıkladı.