Halkbank’ın konuğu Innsbruck

04-12-2013 17:26:00
image
CEV Şampiyonlar Ligi F Grubu lideri Halkank, gruptaki dördüncü maçında Avusturya’nın Hypo Triol Innsbruck takımı ile karşılaşacak.

Yarın (5 Aralık, Perşembe) Başkent Voleybol Salonunda oynanacak maç saat 18:00’de başlayacak. Mücadelenin hakemleri Ukrayna Voleybol Federasyonundan Viktor Kozlovskyy ve Bulgaristan’dan Dobromir Dobrev.
İki takım arasında Avusturya’da oynanan karşılaşmayı Halkbank 3-0 kazanmıştı. Karşılaşma öncesinde Halkbank 3 maçta 3 galibiyet ve 9 puanla birinci durumda.  Henüz puanla tanışamayan Avusturyalı konuğu Hypo Tirol Innsbruck son sırada yer alıyor.

Statü

Lig etabının bitiminden sonra 12’li play-off’la katılacak takımlar şöyle belirlenecek:
7 grubun liderleri doğrudan bir üst tura yükselecek. En iyi 5 grup ikincisi de 12’li play-offlarda mücadele hakkı kazanacak. Ha

Kazanmak istiyoruz

Halkbank Takım Kaptanı Matej kaziyski, Şampiyonlar Ligindeki yürüyüşlerini sürdürmek adına Hypo Tirol Innsbruck’e yenmek zorunda olduklarını söyledi.

Rakiplerini Avusturya’da yenmelerinin, bu maçı da mutlaka kazanacakları anlamına gelmediğini ifade eden deneyimli oyuncu, “Sporun gereği önce rakibimize saygı duyacağız. Sonra da sahada elimizden geleni yapıp üç puan almaya çalışacağız. İyi çalıştık ve konsantre olduk. Çünkü grubu birinci bitirmek istiyruz. Ankaralı voleybolseverleri bizi desteklemek adına tribünlerde görmek maça güzellik, takımımıza da güç katacaktır yorumunu yaptı.