“Şampiyonlar Lig’inde Finale kadar yürüyeceğiz"

03-12-2013 16:49:00
image
2014 CEV Denizbank Şampiyonlar Ligi F grubu lideri Halkbank, Ankara’da oynayacağı Hypo Tirol Innsbrcuk maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, basın toplantısının açılışında yaptığı konuşmada Innsbruck maçının önemine vurgu yaptı.

Selahattin Süleymanoğlu, Şampiyonlar Liginde final oynamak istediklerini belirterek, “Grupta ilk üç maçımızı kazandık. Biz bir üst turu garantilemiş durumdayız ama hedefimiz gruptan lider olarak çıkmak. Biz bu zor maçtan galibiyetle ayrılmak, Şampiyonlar ligi finaline kadar gitmek istiyoruz. 12 Aralık tarihine kadar fihallere ev sahibi olmak için müracaat süremiz var ve biz bununla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.Süleymanoğlu bir sonu üzerine bütçe disiplini konusunda Türkiye'nin en başarılı kulübü olduklarını belirterek, “Bütçe kullanımı ve transferlerde çok titiz davranıyoruz. Halkbank yönetiminin bize ayırdığı tutarı asla aşmıyoruz” açıklamasını yaptı.
 
Başkent ekibinin antrenörü Radostin Stoytchev, çok çalışarak gerçek güçlerine ulaşacaklarını ifade ederek, “Şampiyonlar Liginde oynadığımız ve aldığımız sonuçlardan memnunum. Şu anda gerçek gücümüzün ancak yüzde 65'ini sahaya yansıtabiliyoruz. Bu oranı yükseltmek adına çok çalışmamız gerekiyor.” dedi.

Bir de oyuncu takviyesi yaptıklarını yeni bir orta oyuncu ile anlaşıldığı bilgisini veren Antrenör Stoytchev, Innsbrcuk maçını kazanıp gruptaki iddialarını sürdürmek istediklerini ifade etti.

Takımımızın zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen Stoytchev, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sezon yoğun geçtiği için yeterince antrenman yapmamızı engelledi. Önümüzde bir ay var ve bu süre bize yeterli, hazır hale gelmek için. Oyuncularım arasında bir sıkıntı yok, sadece tatlı bir rehavet var. Hepsi iyi oyuncu ve iyi karaktere sahip insanlar. Herkes nerede ne yapması gerektiğini iyi biliyor. Sahip olduğumuz geniş kadroda herkese sıra gelecek. Üst düzey oyuncularla rakiplerinize gözdağı vermemiz beni memnun ediyor" yorumunu yaptı.
 
Dünyanın en iyi pasörü Halkbank’ta

Halkbank'ın tecrübeli oyunculardan Hüseyin Koç, profesyonel bir düşünceye sahip olduğunu belirterek, “Şampiyonlar Liginde final oynamak arzusundayız ve bunu gerçekleştirecek güçteyiz. Dörtlü finalleri düzenleme hakkını elde edersek, kendi evimizde bu kupayı alacağımıza inanıyorum. Biz bu zor tempoya alışığız” diye konuştu.

Raphael de Oliviera ile aralarında tatlı bir rekabetin yaşandığına işaret eden Hüseyin Koç şu görüşleri dile getirdi:
“Dünyanın en iyi pasörü ile antrenman yapıyorum ve onunla birşeyler paylaşıyorum. Büyük hedefleri olan bir kulüpteyiz. Ben 20 yıldır hiç yedek kalmadım. Bu durum benim için çok zor olsa da alıştım. Ben elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum.”
Halkbank’ın Brezilyalı pasör Raphael Oliveria ise hayatının özel bir dönemini şimdilerde Türkiye'de yaşadığını söyledi. “Bu takımda olmaktan ve bu takımla mücadele etmekten son derece memnunum” diyen Oliviera şunları söyledi:

“Her iki ligde mücadele etmek ve alınan sonuçlar beni mutlu ediyor. Diğer pasör Hüseyin ile bir sorunumuz yok. Bildiklerimiz hiçbir zaman yeterli değil. Rekabette Hüseyin'in bana katkısı var, bir dolu şey öğreniyorum. Benim için oynamak önemli değil Halkbank'ın kazanması önemli" diyerek sözlerini tamamladı..