Ligde Halkbank fırtınası devam ediyor.

25-11-2013 10:56:00
image
HALKBANK: 3
GALATASARAY FXTCR: 0
 
SALON: TVF Başkent
HAKEMLER: Burhan İlhan, Ahmet Yücel Yolagelen
HALKBANK:  Hüseyin, Osmany Juantorena, Emre Batur, Mitar, Matey Kaziyski, Resul, (Nuri (L), Can,Vefa, Burutay, )
GALATASARAY FXTCR: Sinan Cem, İbrahim Emet, Ahmed Salah, Fırat, Muhammet, Ahmet Abdalla, (Mehmet(L), Henry, Cansın, Bogaçhan)
SETLER: 25-13, 25-13,25-20
SÜRE: 65 dakika (19-20-26)
 
Acıbadem Erkekler Voleybol Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Halkbank, 7. hafta karşılaşmasında Galatasaray FXTCR'yi 3-0 yenerek ligdeki çıkışını sürdürdü.

Arka alandan çıkarılan manşetler ve iyi hücum organizasyonları ile sayılar toplayan ev sahibi ekip ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Oyunda disiplini sağlayamayan Galatasaray FXTCR karşısında skorer oyuncuları Kazinsky ile sayılar bulan başkent temsilcisi 16-7'lik ikinci teknik mola üstünlüğünden sonra setin son bölümünü de rahat tempoda oynadı ve seti 25-13 kazandı.

Etkili üçlü bloklarla rakibinin hücum direncini kıran Halkbank, etkili servisler kullandı. Ortadan Emre, kenar hücumlarda Osmany ve Kaziyski ile sayıları toplayan ev sahibi ekip ilk teknik molayı 8-4 ikinci molayı ise 16-9 önde geçti. Mahşet problemini çözemeyen ve oyunda sadece Ahmed Salah ile sayılar toplayan Galatasaray karşısında rahat oynayan Mavi Beyazlılar seti 25-13 kazanarak durumu 2-0 yaptı.

Üçüncü sette biraz direnç gösteren Galatasaray sadece yabancı oyuncuların katkısıyla sete ortak olmaya çalıştı ancak etkili Halkbank blokları buna izin vermedi. Can ile etkili servisler atan, Emre-Buratay ile bu sette sayılar bulan ev sahibi ekip seti 25-20 maçı ise 3-0 kazandı.