Halkbank yolu yarıladı

06-11-2013 12:02:00
image
Sev Şampiyonlar Liginde Türkiye’yi temsil eden Halkbank, F Grubundaki üçüncü maçından da galibiyetle ayrılarak önemli bir mesafe kaydetti.

Geçtiğimiz sezonun CEV Kupası Şampiyonu, ilk kez yer aldığı Şampiyonlar Liginde CEV Kupası şampiyonluğunun da üstüne çıkmayı arzuluyor.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı Yadımcı Antrenörü Taner Atik, maç ve grupla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede yolu yarıladıklarını söyledi. Atik, “Grupta oynayacağımız 6 maçın 3 tanesini kazandık. Bu yolu yarıladığımız anlamına geliyor. Unutulmamalı ki, ilk maçımızı gruptaki rakibimiz JASTRZEBSKI Weigel’le oynayıp üç puan aldık. Diğer galibiyetlerimiz Romanya ve

Avusturya deplasmanlarında. Bundan sonraki ilk iki müsabakamız Ankara’da. Onları da kayıpsız geçeceğimize inanıyoruz. Polonya’daki JASTRZEBSKI Wegiel karşılaşması, grup birincisini belirleyecek bir final niteliğinde ve grubu ilk sırada tamamlamak bizim için çok önemli” diye konuştu.

Zaferlerimize alışacaklar

Takımın Brezilyalı pasörü Raphael de Oliviera’nın maçla ilgili görüşleri ise şöyle:

“İyi ve inanmış bir kadromuz var, çok çalışıyoruz. Arkadaşlık ortamı mükemmel. Bunları sahaya yansıtınca başarı geliyor. Türk voleyblseverler Halkbank’ın zaferlerine alışacaklar” değerlendirmesini yaptı.