Halkbank deplansmandan 3 puanla dönüyor

31-10-2013 10:25:00
image
Halkbank'tan yeni zafer!
 
Tomis Constanta: 1
Halkbank: 3
Salon: Sports Hall Constanta
Hakemler: Ignat Mitev (Bulgaristan), Georgios Papageorgiou (Yunanistan)
Halkbank:  Osmany, Emre, Djuric, Kaziyski, Resul, Raphael, Nuri (L), Can, Burutay
Tomis Constanta: Zhekov, Rodriguez, Spinu, Haikal, Bahov, Stancu, Ivanov (L), Massinatori, Tanasecu
Setler: 23-25, 25-19, 23-25, 15-25
Süre: 1.47 (26-27-31, 23)
 
Halkbank, Denizbank CEV Şampiyonlar Ligi F Grubu ikinci maçında Tomis Constanta’yı deplasmanda 3-1 yenerek ikinci maçında ikinci galibiyetini aldı.

Temsilcimiz üçüncü maçında 5 Kasım’da Avusturya’da Hypo Tirol Innsbruck takımı ile karşı karşıya gelecek.
 
Karşılaşmanın ilk seti karşılıklı müdafaa ve servis hataları ile başladı, ilk teknik molaya Halkbank 8-7 önde girdi. Teknik moladan sonra 3 sayılık seri sonunda Constanta takımının molası geldi. Ekibimiz, servis atma ve top karşılamadaki hatalarını etkili ataklarla giderdi ve ikinci teknik molayı da 13-16 önde geçti. Setin kalan bölümlerinde de karşılıklı hatalar vardı. Başkent ekibi bu bölümde tecrübesini sahaya yansıtınca seti 25-23 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete Tomis Constanta iyi blok tutup, etkili atak yaparak başladı ve ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Halkbank Tomis Constanta ataklarını durdurmakta zorlanınca ikinci teknik molayı 16-11 geride tamamladı. Takımımız yakaladığı seri ile 18-15’te farkı üç sayıya indirince rakip molası geldi. Moladan sonra atak karşılamada manşet hataları devam etti, servislerimiz de etkisiz kaldı. Seti 25-19 kaybettik ve maça eşitlik geldi: 1-1.

Üçüncü sette ekibimizin yerleşme hatalarını etkili hücumlarla iyi değerlendiren ev sahibi ilk teknik molayı 8-5 önde geçti. Toparlanan Halkbank 4 sayılık seri yakaladı; 8-8’de beraberliği yakalayıp 9-8 öne geçti. Constanta’nın direncini kırmakta zorlanan Mavi-Beyazlılar ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Son bölümde daha iyi oynayan Halkbank seti 25-23 alarak 2-1 öne geçti. Bu sete hakemlerin yaptığı üç hata damga vurdu.

Son sete takımımız fırtına gibi başladı. İlk üç setteki hatalırnadn arınan ve sahaya gücünü yansıtan Mavi-Beyazlı temsilcimiz seti 25-15, maçı da 3-1 kazanarak Şampiyonlar Ligindeki yürüyüşünü sürdürdü.
 
Zirve yürüyüşümüz sürecek

Voleybol Şube Sorumlusu Dr. Atakan Mermer, Romanya’da bir destan yazarak Trükiye’nin gururu olduğunu belirterek, “Başarılarımız devam edecek. Türkiye bizi izlemeye ve desteklemeye devam etsin” yorumunu yaptı.

Halkbank Takım Menajeri Ahmet Kavaz da Şampiyonlar Ligine iyi bir başlangıç yaptıklarını hatırlatarak, “İkinci maçta ikinci galibiyetimizi aldık. İyi başlayamadığımız bir maçı iyi bitirdik. Zirve yürüyüşümüz kayıpsız devam edecek” diye konuştu.