Halkbank Constanta deplasmanında

30-10-2013 09:33:00
image
Halkbank Constanta deplasmanında

Halkbank, Şampiyonlar Ligi F Grubundaki ikinci maçında Romanya’nın Tomis Constanta takımı ile yarın (30 Kasım, Çarşamba) karşılaşacak.

Contsanta kentinde, Sports Hall Constanta spor salonunda oynanacak müsabaka saat 18:00’de başlayacak. Maçı Bulgar Voleybol Federasyonundan Ignat Mitev ve Georgios Papageorgiou yönetecek.

Maçın önemi arttı

Halkbank Voleybol Takım Antrenörü Radostin Stoytchev, müsabakının kendileri için önemli olduğunu belirterek şu görüşleri paylaştı:

“Ankara’da kazandığımız Jastrzebski Wegiel zaferinden sonra önümüzdeki dönemi görmek adına, bu karşılaşmanın önemi iki takım için de önemli hale geldi.

Play-off turunda oynamak istiyorsak, bu maçı kazanmalıyız. Biliyoruz ki, Constanta kendi sahasında iyi top oynayan, mağlup edilmesi zor bir takım. Bunun bilincinde olarak gerekli hazırlıkları yaptık, mücadeleden üç puanla ayrılmak adına sahada elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Her ülkenin tarihi, gelenekleri ve kültünün çok önemli ve saygıya değer olduğunu ifade eden Stoytchev, “Ben de taraftarlarımızın ve Türk halkının Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.