Süper Kupa Halkbank'ın

10-10-2013 12:23:00
image

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Erdal Akıncı, Serdar Nişancıoğlu
Arkas Spor: Erhan, Mustafa Ramazanoğlu, Urnaut, Mustafa Koç, Sivula, Perrin, Hasan (L), Yiğit
Halkbank: Resul, Raphael, Juantorena, Emre, Burutay, Kaziyski, Nuri (L), Can, Kerem
Setler: 16-25, 24-26, 23-25
Süre: 88 dakika (24-32-32)

Erkekler Süper Kupa final karşılaşması Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonunda oynandı. Geçen yılın Lig Şampiyonu Arkas ve Türkiye Kupasının sahibi Halkbank bu kez, sezonun ilk kupası için karşı karşıya geldi.

Yeni sezon için çok güçlü bir kadro kuran Halkbank rakibi Arkas’a set vermeden Süper Kupa’nın sahibi oldu: 3-0.
Karşılaşmanın ilk seti karşılıklı sayılarla başladı. İlk teknik molaya kadar bir Halkbank bir Arkas öne geçti. İlk teknik mola 8-7 İzmir temsilcisinin önderliğinde geçilirken teknik mola sonrası Halkbank Juantorena ve Kaziyski ile oyuna ağırlığını koymaya başladı. Özellikle servislerde çok etkili olan başkent temsilcisi, ikinci teknik molayı 16-11 önde geçti ve seti 25-16 farklı kazandı.

İkinci set yine karşılıklı sayılarla başlarken ilk sette olduğu gibi Arkas ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Teknik mola sonrası da sayılar bulan İzmir takımı güçlü rakibi Halkbank’a 13-13’te yakalandı. Sivula ile sayılar kazanan Arkas Spor, ikinci teknik molayı 16-15 önde tamamladı. Setin son bölümlerinde Urnaut etkili servisler atarak Halkbank’ı oyundan düşürmeyi başardı ve iyi yerleşen Arkas, bloklarıyla set sayısı atmaya hak kazandı: (24-22) Set şansını değerlendiremeyen İzimr takımı önce Halkbank bloğuna takıldı ardından bir basit hata ile rakibinin 24. sayısını kazanmasına neden oldu. Arkas’ın hücumcularına izin vermeyen Ankara takımı, yaptığı üçlü blokla seti kazanmayı başardı: 2-0.

Üçüncü sette yine ilk teknik molaya önde giren Arkas oldu. (8-7) Perrin ve Sivula ile sayılar kazanan Arkas ikinci teknik molayı da 16-14 ile geçti. 18-18 ve 20-20’de eşitliği yakalayan Halkbank setin son kısmında yine bloklarda etkinliğini artırdı ve seti 25-23 maçı da 3-0 kazandı.

Maçın en skorer ismi 22 sayı ile Halkbank’tan Kaziyski olurken, Arkas’tan Perrin 18 sayı ile oynadı.
Karşılaşmada en değerli oyuncu (MVP) Halkbank’tan Matej Kaziyski oldu.