"Yerimiz her zaman zirve olmalı"

03-09-2013 14:57:00
image
Antrenör Radostin Stoychev: “Lig mücadelesi olimpiyata benzemez; yani katılmak yeterli değildir. Katılıp en yüksekte olmayı hedeflersiniz. Biz de öyle yapacağız; yerimiz zirve olmalı”
 
Halkbank Erkek Voleybol Takımı yeni sezon hazırlıklarını ara vermeksizin sürdürüyor.

Üç kupada şampiyonluk arzulayan başkent ekibinde antrenmanlar oldukça yoğun ve yorucu geçiyor. Halkbanklı oyuncular, antrenör Radostin Stoychev’in kendilerine göz açtırmadığını, fakat idmanların çok eğlenceli geçtiğini dile getiriyorlar.

Halkbank’la ilgili ilk gözlemlerini sorduğumuz Antrenör Radostin Stoychev gerçek çalışmalarına 2 Eylül itibarıyla başladıklarını ifade ederek şu görüşleri dile getirdi:

“Ligler biteli yaklaşık üç ay oluyor. İlk grup antrenmanlarda bu üç aylık antrenman boşluğunu gidermeye çalıştık. Bilindiği gibi Milli Takımlardaki oyuncularımız bizimle birlikte değiller. Biz, diğer oyuncularımızla taktik ve teknik çalışmalar yapmaya başlayacağız.”
Takımdaki Türk oyuncuların çok enteresan özelliklere sahip olmasının ilk önemli gözlemi olduğunu belirten deneyimli hoca, önlerinde sıkışık bir takvim olduğunu, Süper Kupa maçı ile sezonun açılacağını ve bu yetenekli oyuncu kadrosu ile iyi işler yapmayı amaçladıklarını söyledi.

Mücadele edecekleri tüm kulvarlarda şampiyonluğu hedeflediklerini açıklayan Radostin Stoychev, “Lig mücadelesi olimpiyata benzemez; yani katılmak yeterli değildir. Katılıp en yüksekte olmayı hedeflersiniz. Biz de öyle yapacağız; yerimiz zirve olmalı” diye konuştu.